«Εξάρα» η Παρτιζάν πριν τον Ολυμπιακό

Σε τρομερή κατάσταση έδειξαν οι Σέρβοι.

Σε πολύ καλή κατάσταση έδειξε να είναι η Παρτιζάν, ενόψει του εντός έδρας αγώνα με τον Ολυμπιακό την Τρίτη (25/7, 21:45), για τον Γ΄ προκριματικό γύρο του Champions League. Συγκεκριμένα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Σερβίας η Παρτιζάν συνέτριψε με 6-1 την νεοφώτιστη Μάτσβα.

Η ομάδα του Βελιγραδίου «καθάρισε» τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο όπου σημείωσε τέσσερα τέρματα. Την αρχή έκανε στο 8΄ ο Κόσοβιτς, στο 16΄ ο Ταβάμπα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και στο 20΄ ο Πάντιτς έκανε το 3-0. Το τέταρτο γκολ της ομάδας του Τζούκιτς πέτυχε ο Τζούρτζεβιτς στο 35′.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με πέναλτι του Λαζάρεβιτς, ενώ στο 68΄ο Ταβάμπα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 5-1. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε στο 85΄ ο Μιχαϊλοβιτς.

Η αρχική ενδεκάδα της Παρτιζάν: Κλάγιτς, Τσίρκοβιτς, Μίλετιτς, Όστοϊτς, Γέφτοβιτς, Μίλετιτς, Κόσοβιτς, Πάντιτς, Ταβάμπα, Γιάνκοβιτς και Τζούρτζεβιτς.