Μάντζουκιτς: Το γκολ του στον τελικό του Champions League αναδείχτηκε κορυφαίο της χρονιάς (vid)

Το γκολ του Μάριο Μάντζουκιτς στον τελικό της Γιουβέντους με τη Ρεάλ Μαδρίτης είναι το κορυφαίο της σεζόν 2016-17.

Ο Μάριο Μάντζουκιτς με ένα καταπληκτικό γυριστό σουτ είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τη Γιουβέντους στον τελικό του Champions League απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης τον περασμένο Μάιο.

Ο Κροάτης επιθετικός, βέβαια, δεν είχε χαρεί όσο θα ήθελε το απίστευτο τέρμα που σημείωσε, καθώς η ομάδα του ηττήθηκε με 4-1, αφού δέχτηκε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Το τρομερό γκολ που σημείωσε ο Μάντζουκιτς, έπειτα από την ψηψοφορία που διενεργήθηκε τις τελευταίες μέρες στην επίσημη ιστοσελίδα της UEFA, αναδείχθηκε το καλύτερο για την αγωνιστική περίοδο 2016-2017 για το Champions League.