Κέρκυρα – Ατρόμητος 1-3: Συνεχίζουν να ονειρεύονται στο Περιστέρι

Ο Ατρόμητος συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του, αφού επικράτησε με 3-1 και της Κέρκυρας.

Με τον Ουάρντα να κάνει και πάλι πράγματα και θαύματα, πετυχαίνοντας δύο γκολ και τον Βασιλακάκη να σημειώνει ακόμα μία ποδοσφαιρική ζωγραφιά, σκοράροντας με λόμπα στο φινάλε, ο Ατρόμητος πέρασε και από την Κέρκυρα με 3-1 και συνεχίζει να… ονειρεύεται μετά από έναν καταπληκτικό πρώτο γύρο.

Ο Ατρόμητος πάτησε κορυφή, περιμένοντας φυσικά και τα ματς της ΑΕΚ, του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού, αλλά ο πρώτος του γύρος κλείνει ονειρεμένα.

Η ομάδα του Κάναντι μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, μπήκε στο δεύτερο μέρος σαν… αφηνιασμένη. Σε τρία λεπτά ο Ουάρντα σημείωσε δύο γκολ (59′ και 62′) και επί της ουσίας κλείδωσε το ματς.

Η Κέρκυρα μπήκε και πάλι στο παιχνίδι στο 77′ με γκολ του Σιόντη, αλλά στο 93′ ο Βασιλακάκης σημείωσε ακόμα ένα υπέροχο γκολ με λόμπα και έγραψε το τελικό 3-1 για τον Ατρόμητο.