Champions League: Όλα τα γκολ της βραδιάς – Αποτελέσματα και βαθμολογίες (vids)

Champions League: Δείτε τα αποτελέσματα της βραδιάς, τη βαθμολογία και όλα τα γκολ.

Α’ Όμιλος

Πολύ μεγάλη νίκη για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας που μέσα σε 15 λεπτά κατάφερε να γυρίσει το ματς στην Ελβετία, να επικρατήσει με 2-1 της Βασιλείας και να την πιάσει στους έξι βαθμούς, μένοντας στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Μια πρόκριση που εξασφάλισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, επικρατώντας με 2-0 στην Αγγλία της Μπενφίκα, η οποία με τους μηδέν βαθμούς είναι μια ανάσα από το οριστικό "αντίο" όχι μόνο στο Champions League, αλλά και στην Ευρώπη

Βαθμολογία

1. Μάν. Γιουνάιτεντ 122. Βασιλεία 63 ΤΣΣΚΑ Μόσχας 64. Μπενφίκα 0

Βασιλεία – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-2 (32′ Ζούφι – 65′ Τζαγκόεφ, 79′ Βέρνμπλουμ)

Μάν. Γιουνάιτεντ – Μπενφίκα 2-0 (45′ αυτογκόλ Σβίλαρ, 78′ Μπλιν πεν.)

Β’ Όμιλος

Ακόμα ένα… πάρτυ για την Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία επικράτησε με 5-0 της Άντερλεχτ, έκανε το τέσσερα στα τέσσερα και προκρίθηκε και μαθηματικά στην επόμενη φάση.

Δυσκολεύτηκε, ισοφαρίστηκε, αλλά τελικά βρήκε το γκολ της νίκης απέναντι στη Σέλτικ η Μπάγερν, η οποία επικράτησε με 1-2 στη Σκωτία και επίσης προκρίθηκε στην επόμενη φάση

Βαθμολογία

1. Παρί Σ.Ζ 122. Μπάγερν 93. Σέλτικ 34. Άντερλεχτ 0

Παρί Σ.Ζ – Άντερλεχτ 5-0 (30′ Βεράτι, 45’+4′ Νεϊμάρ, 52′, 72′, 78′ Κουρζαβά)

Σέλτικ – Μπάγερν 1-2 (74′ ΜακΓκρέγκορ – 22′ Κομάν, 77′ Χάβι Μαρτίνεζ)

Γ’ Όμιλος

Η Ρόμα φρόντισε να δείξει από νωρίς στην Τσέλσι ότι είναι το απόλυτο αφεντικό του ματς, σκοράροντας στο πρώτο λεπτό με τον Ελ Σαραουί και στη συνέχεια πέτυχε άλλα δύο τέρματα (3-0), παίρνοντας νίκη… πρωτιάς.

Στη Μαδρίτη, η Καραμπάγκ ”καρδιοχτύπησε” την Ατλέτικο, σκοράροντας με τον Μίτσελ στο 40ο λεπτό, αλλά ο Παρτέι έσωσε τα προσχήματα, διατηρώντας την ομάδα του Σιμεόνε σε θέση πρόκρισης στο Europa League (1-1).

Βαθμολογία

1. Ρόμα 82. Τσέλσι 73. Ατλέτικο 34. Καραμπάγκ 2

Ατλέτικο Μαδρίτης – Καραμπάγκ 1-1 (56′ Παρτέι – 40′ Μίτσελ)

Ρόμα – Τσέλσι 3-0 (1′, 36′ Ελ Σαραουί, 63′ Περότι)

Δ’ Όμιλος

Μεγάλη εμφάνιση από τον Ολυμπιακό, ο οποίος πήρε τον πρώτο του βαθμό στο Champions League, σταματώντας τη Μπαρτσελόνα στην ”καυτή” έδρα του (0-0).

Στη Λισαβόνα, η Σπόρτινγκ έφτασε κοντά στη νίκη, αλλά λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ιγκουαίν μίλησε, διατηρώντας τη ΓΙουβέντους σε τροχιά πρόκρισης (1-1).

Βαθμολογία

1. Μπαρτσελόνα 102. Γιουβέντους 73. Σπόρτινγκ 44. Ολυμπιακός 1

Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα 0-0Σπόρτινγκ Λ. – Γιουβέντους 1-1 (20′ Μπρούνο Σέζαρ – 79′ Ιγκουαΐν)