ΠΑΟΚ: Η ανακοίνωση της ομάδας μετά το χαμό φίλαθλου

ΠΑΟΚ: «Εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια στην οικογένεια του άτυχου φιλάθλου μας που έχασε τη ζωή του από ανακοπή καρδιάς έξω από το γήπεδο».

Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν οπαδοί του «Δικεφάλου» εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, πετώντας αντικείμενα, φωτοβολίδες και πυρσούς, ενώ επιτέθηκαν κατά αστυνομικών των ΜΑΤ, που έσπευσαν να τους αναχαιτίσουν.

Πέθανε ο 20χρονος μπασκετμπολίστας Θωμάς Κατσαούνης

Θωμάς Κατσαούνης: Στο πένθος βυθίστηκε το μπάσκετ της Θεσσαλονίκης κι όχι μόνο μετά την είδηση του θανάτου του νεαρού μπασκετμπολίστα, Θωμά Κατσαούνη ο οποίος έδινε “μάχη” με τον καρκίνο.

Θωμάς Κατσαούνης: Πέθανε 20χρονος μπασκετμπολίστας
  • Βαθμολογία Superleague: Σταθερά στο +6 από την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός και +10 από τον ΠΑΟΚ

Βαθμολογία Superleague: O Oλυμπιακός διατήρησε τη διαφορά των έξι βαθμών από την ΑΕΚ, μετά τη σημερινή νίκη για την 11η αγωνιστική της Supeleague ενώ ξέφυγε με δέκα βαθμούς από τον ΠΑΟΚ.

• Super League 1: Ο Άρης νίκησε τον ΠΑΟΚ

Ο Άρης νίκησε τον ΠΑΟΚ με 0-1 στην Τούμπα

Super League 1: Σε ένα παιχνίδι όπου σημαδεύθηκε από τη διακοπή ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τον Άρη στην Τούμπα με 0-1. Ο Ντάνιελ Μαντσίνι ήταν εκείνος που έδωσε τη νίκη στους κίτρινους στο 41ο λεπτό.

Super League 1: Ο Άρης νίκησε τον ΠΑΟΚ
  • Super League 1: Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Παναιτωλικό με 2-0

Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Παναιτωλικό με 2-0

Super League 1: Με τον Μακέντα να πετυχαίνει δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο της αναμέτρησης με τον Παναιτωλικό ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Super League 1: Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Παναιτωλικό με 2-0
  • Προκριματικά Μουντομπάσκετ: Η Ελλάδα νίκησε τη Λευκορωσία με 77- 67

Προκριματικά Μουντομπάσκετ: Η Ελλάδα νίκησε τη Λευκορωσία με 77- 67

Προκριματικά Μουντομπάσκετ: Μετά την ήττα από τη Μεγάλη Βρετανία, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε δύσκολα 77-67 της Λευκορωσίας για τη 2η αγωνιστική των ομίλων για τα προκριματικά του Μουντομπάσκετ.

• Formula 1: «Έφυγε» ο Σερ Φρανκ Ουίλιαμς

Θρήνος στη Formula 1 - «Έφυγε» ο Σερ Φρανκ Ουίλιαμς

Formula 1: Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 79 ετών ο Φρανκ Ουίλιαμς, ιδρυτής και πρώην επικεφαλής της ομάδας της Formula 1, Williams Racing. Ο Φρανκ Ουίλιαμς είχε εισαχθεί σε νοσοκομείο την Παρασκευή.

Formula 1: «Έφυγε» ο Σερ Φρανκ Ουίλιαμς
  • Superleague: Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Superleague: Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Superleague: Τα παιχνίδια που “κεντρίζουν” το ενδιαφέρον στην Ελλάδα. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Βόλο και ο Παναθηναϊκός τον Παναιτωλικό, αλλά το ντέρμπι της αγωνιστικής είναι το ΠΑΟΚ – Άρης στην Τούμπα.

• Μπενφίκα: 0 – 7 και σταμάτησε το παιχνίδι στο 48′ – Με εννέα παίκτες η Μπελενένσες

Μπενφίκα: 0 - 7 και σταμάτησε το παιχνίδι στο 48' - Με εννέα παίκτες η Μπελενένσες

Μπενφίκα: Το παιχνίδι - παρωδία ανάμεσα στην Μπελενένσες και την Μπενφίκα διακόπηκε οριστικά στο 48ο λεπτό, αφού οι γηπεδούχοι προφασίστηκαν τραυματισμούς και αδυναμία να συνεχίσουν τον αγώνα με περισσότερους από έξι παίκτες.

• Απόλλων Σμύρνης –  Λαμία  0-0: Έμειναν στο μηδέν

Απόλλων Σμύρνης - Λαμία 0-0: Έμειναν στο μηδέν

Απόλλων Σμύρνης - Λαμία 0-0: Σε ένα ματς με μπόλικες ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο, Απόλλων Σμύρνης και Λαμία έμειναν στο 0-0 στη Ριζούπολη.

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία 0-0: Έμειναν στο μηδέν
  • Βαθμολογία – Super League: Η ΑΕΚ στο -3 από τον Ολυμπιακό

Βαθμολογία - Super League: Η ΑΕΚ στο -3 από τον Ολυμπιακό

Βαθμολογία - Super League: Η ΑΕΚ... απέδρασε με γκολ στο 90' από τα Γιάννινα και πλέον βρίσκεται ξανά στο -3 από τον Ολυμπιακό, έχοντας όμως ματς περισσότερο.

Βαθμολογία – Super League: Η ΑΕΚ στο -3 από τον Ολυμπιακό
  • ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ 1-2: Διπλό για την Ένωση στα Γιάννενα

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 1-2: Διπλό για την Ένωση στα Γιάννενα

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ 1-2: Με γκολ του Σάκχοφ στο 90' και ενώ ο Ουκρανός είχε μπει στο ματς 10 λεπτά νωρίτερα, η ΑΕΚ έφερε «τούμπα» τον ΠΑΣ στα Γιάννενα (1-2), πανηγυρίζοντας την πρώτη της νίκη μετά από δύο αγωνιστικές.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ 1-2: Διπλό για την Ένωση στα Γιάννενα
  • Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 6-2: «Πάρτι» για του Αρκάδες

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 6-2: «Πάρτι» για του Αρκάδες ισοπέδωσαν τους Περιστεριώτες

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 6-2: Με τον Σονί να κάνει… πράματα και θάματα (2 γκολ, 1 ασίστ), ο Αστέρας Τρίπολης επέστρεψε στις νίκες με εμφατικό τρόπο, διαλύοντας τον κάκιστο Ατρόμητo.

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 6-2: «Πάρτι» για του Αρκάδες
  • Παναθηναϊκός: Με Ενγκμπακοτό και Μακέντα η αποστολή με τον Παναιτωλικό

Παναθηναϊκός: Με Ενγκμπακοτό και Μακέντα η αποστολή με τον Παναιτωλικό

Παναθηναϊκός: Θεραπεία έκανε ο Καρλίτος, όπως ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε και ο Ιωαννίδης, αφήνοντας ξεκρέμαστη την επίθεση του Παναθηναϊκού.