Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός 81-74: Χάθηκε η ευκαιρία

Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός 81-74: Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε από τα... σχοινιά τόσο από το -13 όσο και από τα μεγάλα σουτ της Ρεάλ στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως οι λεπτομέρειες και ορισμένα σφυρίγματα έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της Ρεάλ.

Ρεάλ Μαδρίτης Παναθηναϊκός 81-74: Χάθηκε τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος τα έβαλε με τη Ρεάλ, τον Γιούλ, τον κακό εαυτό του, τα μεγάλα σουτ των Ισπανών και τους διαιτητές, έφερε το ματς από το -13 στο -1, όμως στα τελευταία λεπτά λύγισε, με τη Ρεάλ να κλείνει το ματς στο 81-74, κάνοντας το 2-1 στη σειρά.

Φοβερή εμφάνιση από τον Νικ Καλάθη, ο οποίος τελείωσε το ματς στους 26 πόντους, με τον Γκιστ να σταματά στους 15 και τον Μάικ Τζέιμς στους 14. Για τη Ρεάλ, μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Κάρολ που σημείωσε 17 πόντους και το γκολ-φάουλ τρίποντο μαχαιριά στο τελευταίο λεπτό, που έγειρε οριστικά την πλάστιγγα υπέρ της Ρεάλ.

Τελευταία ευκαιρία του Παναθηναϊκού να μείνει ζωντανός στη σειρά την Παρασκευή, στο Game 4, όπου κρίνεται το ευρωπαϊκό μέλλον του τριφυλλιού για τη φετινή σεζόν.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 40-34, 57-53, 79-72, 81-74