Live τελικός Μουντιάλ: Γαλλία – Κροατία 4-2 (Τελικό)

Live ο τελικός Μουντιάλ. Γαλλία - Κροατία. Προηγείται με 4-1 η Γαλλία, που άνοιξε το σκορ στο 18' με αυτογκόλ του Μάντζουκιτς, ισοφάρισε ο Πέρισιτς, αλλά το πέναλτι του Γκριζμάν στο 39' και το γκολ του Πογκμπά στο 59' φέρνει μπροστά με 3-1 τους Γάλλους. Γκολ και ο Εμπαπέ, μειώνει ο Μάντζουκιτς

Live ο τελικός Μουντιάλ. Γαλλία – Κροατία με φόντο το ιερό δισκοπότηρο του παγκοσμίου ποδοσφαίρου και το pagenews.gr σας μεταφέρει όλα όσα συμβαίνουν στο Λουζνίκι της Μόσχας, όπου η Γαλλία διεκδικεί το δεύτερο Παγκόσμιο Κύπελλο της ιστορίας της και η Κροατία το πρώτο.

80′ Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η Γαλλία μια ανάσα από την κατάκτηση του δεύτερο Παγκοσμίου Κυπέλλου της ιστορίας της, καθώς διατηρεί το 4-2

Απίστευτο λάθος από τον Σούμπασιτς, που πήγε να κάνει ντρίπλα στον Μάντζουκιτς μέσα στη μικρή περιοχή, η μπάλα κόντρα στο πόδι του Κροάτη και κατέληξε στα δίχτυα για το 4-2.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ ΚΑΙ 4-2 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΤΖΟΥΚΙΤΣ

Ο Εμπαπέ με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή πετυχαίνει κι άλλο γκολ για τους Γάλλους

66′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ 4-1 ΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΑΠΕ

Ο Γκριζμάν έστρωσε στον Πογκμπά, που από το ύψος της μεγάλης περιοχής πλάσαρε, η μπάλα βρήκε στα σώματα, στρώθηκε και πάλι και με αριστερό πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για το 3-1 για τη Γαλλία

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΛΑΣΕ ΤΟΥ ΠΟΛ ΠΟΓΚΜΠΑ. 3-1

55′ Ο Ενζονζί αντί του Καντέ στην πρώτη αλλαγή για τη Γαλλία

52΄Αντεπίθεση για τη Γαλλία, ο Μπαπέ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, βρέθηκε απέναντι στον Σούμπασιτς, αλλά ο Κροάτης τερματοφύλακας τον σταμάτησε

48′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία, με τον Ρέμπιτς να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Σούμπασιτς να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

46′ Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Λουζνίκι. Η Γαλλία προηγείται με 2-1, έπειτα από έναν καλό τελικό έως τώρα. Με αυτογκόλ του Μάντζουκιτς προηγήθηκαν οι Γάλλοι, ισοφάρισε ο Πέρισιτς, αλλά το πέναλτι του Γκριζμάν στο 39′ φέρνει και πάλι μπροστά τους Γάλλους. Δείτε πιο κάτω και τα τρία γκολ του αγώνα έως τώρα.

Το πέναλτι του Γκριζμάν

Ένα χέρι του Πέρισιτς μέσα στην περιοχή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ έφερε διαμαρτυρία των Γάλλων και έστειλε τον διαιτητή στο VAR. Ο ρέφερι έδωσε το πέναλτι, ο Γκριζμάν το εκτέλεσε εύστοχα και οι Γάλλοι προηγούνται εκ νέου στον τελικό.

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΓΚΡΙΖΜΑΝ ΚΑΙ 2-1 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΑΛΛΟΥΣ

Το γκολ της Κροατίας

Ο Βίντα βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έστρωσε την μπάλα στον Πέρισιτς που με οβίδα από το ύψος της μεγάλης περιοχής ισοφάρισε για την Κροατία σε 1-1.

28′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ, 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΣΙΤΣ

Το γκολ της Γαλλίας:

Οι Γάλλοι ανοίγουν το σκορ με αυτογκόλ του Μάντζουκιτς. Ο Γκριζμάν εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή, σηκώθηκαν πολλοί παίκτες να πάρουν την κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Μάντζουκιτς και να καταλήγει στα δίχτυα του Σούμπασιτς

18′ ΓΚΟΛ για τη Γαλλία. 1-0 με αυτογκόλ του Μάντζουκιτς

11′ Καλύτεροι οι Κροάτες έως τώρα στο ματς, μπήκε επικίνδυνα ο Πέρισιτς στην περιοχή, αλλά τον έκλεισε καλά ο Ουμτιτί

5′ Πέντε λεπτά αγώνα με την Κροατία να έχει μπει χωρίς φόβο στο γήπεδο. Οι Γάλλοι δεν βρίσκουν χώρους προς το παρόν να αναπτυχθούν σωστά.

Ξεκίνησε ο μεγάλος τελικός με την Κροατία στη σέντρα

Μόλις ολοκληρώθηκε η εντυπωσιακή τελετή λήξης του Μουντιάλ, στην οποία έλαβε μέρος και ο Ροναλντίνιο.

Οι ενδεκάδες των ομάδων:

Γαλλία: Γιορίς, Παβάρ, Ουμτιτί, Βαράν, Ερνάντες, Καντέ, Πογκμπά, Ματουϊντί, Γκριεζμάν, Εμπαπέ, Ζιρού.

Κροατία: Σούμπασιτς, Βρσάλικο, Λόβρεν, Βίντα, Στρίνιτς, Ράκιτιτς, Μόντριτς, Μπρόζοβιτς, Πέρισιτς, Ρέμπιτς, Μάντουκιτς. Οι συνθέσεις του μεγάλου τελικού!