Ολυμπιακός: Σκόραρε και πάλι ο Γκερέρο αλλά δεν έφτανε, 1-1 με την Σεντ Τρούιντεν

Ισόπαλος ο Ολυμπιακός με 1-1 με αντίπαλο την Σεντ Τρούιντεν.

Η Σεντ Τρούιντεν ήταν εμφανώς πιο έτοιμη, ο Ολυμπιακός μέτριος στο μεγαλύτερο διάστημα της συνάντησης, αλλά κατόρθωσε να αποφύγει τη «φιλική» ήττα από τους Βέλγους, με τον Γκερέρο να σκοράρει για πέμπτο στη σειρά παιχνίδι και να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Οι «γηπεδούχοι» προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό, όταν από λάθος του Ανδρούτσου στη μεσαία γραμμή ο Ντούκενς έφυγε μόνος, αφού ο Νικολάου δεν κατόρθωσε να τον προλάβει και φτάνοντας απέναντι στον Γιαννιώτη πλάσαρε σωστά για το 1-0.

Οι «ερυθρόλευκοι», που ήταν καλοί μόνο στο τελευταίο 20λεπτο με την είσοδο των Γκερέρο, Φορτούνη, Μπουχαλάκη και Χριστοδουλόπουλου, ισοφάρισαν στο 87΄ με κεφαλιά του Ισπανού φορ, από κόρνερ του Φορτούνη.