ΑΕΚ ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Στο γήπεδο πρωταγωνιστής από το “Μην αρχίζεις τη μουρμούρα” (pic)

ΑΕΚ ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Ο αγαπημένος ηθοποιός έχει εκφράσει πολλές φορές την αγάπη του για την ομάδα που υποστηρίζει.

ΑΕΚ ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Ο λόγος για τον Αντώνη Αντωνίου, ο οποίος βρέθηκε στο ΟΑΚΑ και παρακολούθησε το ματς.

Ο πρωταγωνιστής της σειράς “Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα” έχει εκφράσει πολλές φορές την αγάπη του για την ΑΕΚ.

Ο Αντώνης Αντωνίου αρκετές φορές μετέφερε αυτή την αγάπη του για την ομάδα και σε τηλεοπτικούς ρόλους που ερμήνευσε.

ΑΕΚ ΜΠΕΝΦΙΚΑ: 2-3 τελικό σκορ

H ΑΕΚ γνώρισε τη δεύτερη ήττα της στους ομίλους του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ, πληρώνοντας το καταστροφικό της ξεκίνημα απέναντι στην Μπενφίκα.

Στο παιχνίδι για τη 2η αγωνιστική η “Ένωση” ηττήθηκε με 2-3 μέσα στο ΟΑΚΑ.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε και με τις καλύτερες προοπτικές για την ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα μόλις στο 6ο λεπτό, σε μία φάση διαρκείας στα καρέ της «Ένωσης» ο Ζέντσον έπιασε ένα δυνατό σουτ.

Ο Μπάρκας απέκρουσε, ωστόσο ο Σεφέροβιτς πήρε το «ριμπάουντ» και νίκησε τον γκολκίπερ της ΑΕΚ.

Στο 15ο λεπτό, όμως, τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα.

Μετά από σέντρα από τα δεξιά προς το δεύτερο δοκάρι, ο Γκριμάλδο έφυγε στην πλάτη του Μπακασέτα και με κεφαλιά, νίκησε τον Μπάρκα.

Εκείνος μάζεψε για δεύτερη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του.

Στη συνέχεια η ΑΕΚ, κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρίες με μεγαλύτερες αυτές του Χουλτ στο 23′ και του Μπακασέτα στο 45′.

Η Ένωση είχε το αριθμητικό πλεονέκτημα σε ολόκληρο το β’ ημίχρονο.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ντίας αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα, για φάουλ στον Ποτένσε.

Αρκετά νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ κατάφερε να πετύχει το πλυπόθητο γκολ.

Συγκεκριμένα, στο 53ο λεπτό ο προωθημένος μέσα στη μεγάλη περιοχή της Μπενφίκα, Χουλτ, έκανε ωραία σέντρα και με δεξί πλασέ ο Κλωναρίδης εστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βλαχοδήμου.

Δέκα λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει, με τους 30.000 οπαδούς της που βρίσκονται στο ΟΑΚΑ, να πανηγυρίζουν ξέφρενα.

Σκόρερ και πάλι για την Ένωση ο Κλωναρίδης, ο οποίος μετά από κεφαλιά-πάσα του Οικονόμου δεν δυσκολεύτηκε σε κενή εστία να κάνει το σκορ 2-2.

Στη συνέχεια, ενώ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κλωναρίδη να πάρει το προβάδισμα, εν τέλει δέχτηκε αυτή τρίτο τέρμα, με τον νεοεισελθόντα Σεμέδο να χρίζεται σκόρερ.

Αναγκαστικές ήταν οι δύο πρώτες αλλαγές που έκανε ο Ουζουνίδης, καθώς αποχώρησαν με πρόβλημα τραυματισμών από τον αγωνιστικό χώρο τόσο ο Πόνσε όσο και ο Οικονόμου.