Ο Όσκαρ Καρντόσο έχασε την ίδια ευκαιρία με τον Φετφατζίδη

Ο Γιάννης Φετφατζίδης δεν κατάφερε να σκοράρει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ντέρμπι (1-1) με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και να χαρίσει στην ομάδα του τη νίκη.

Ο Όσκαρ Καρντόσο και ο Γιάννης Φετφατζίδης έχουν κάτι κοινό να τους “συνδέει” και αυτό δεν είναι η συμμετοχή τους στον Ολυμπιακό.

Μπορεί οι δύο παίκτες να αγωνίστηκαν με τα “ερυθρόλευκα” σε διαφορετική περίοδο, έχουν χάσει… την ίδια κλασσική ευκαιρία.

Ο Φετφατζίδης δεν κατάφερε να σκοράρει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ντέρμπι (1-1) με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και να χαρίσει στην ομάδα του τη νίκη.

Ωστόσο, ο 35χρονος Παραγουανός, Καρντόσο, άνοιξε το σκορ, αλλά έχασε την ίδια ευκαιρία στη νίκη (3-0) επί της Ντεπορτίβο Καπιατά για την 13η αγωνιστική του Clausura της πατρίδας του.

Η “χαμένη” φάση είναι σχεδόν ίδια ως προς την ανάπτυξη και στις δύο περιπτώσεις.