Εθνική Ελλάδος: Ήττα 2-0 από Φινλαδία (pics&vid)

Η Εθνική Ελλάδος συνέχισε την αρνητική παράδοση που την θέλει να χάνει στην Φινλανδία.

Η Εθνική Ελλάδος ηττήθηκε 2-0 από τη Φινλανδία και ουσιαστικά χάνει την πρώτη θέση του ομίλου της στο Nations League.

Η Εθνική θέλει πλέον το «2 στα 2» και συνδυασμό αποτελεσμάτων για να κατακτήσει την πρώτη θέση στο γκρουπ.

Έτσι, συνεχίστηκε η αρνητική παράδοση που θέλει την Ελλάδα να μην μπορεί να κερδίσει σε φινλανδικό έδαφος με το αποτέλεσμα του Φινλαδία – Ελλάδα να είναι το 2-0.

Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την 4η νίκη τους σε ισάριθμες υποχρεώσεις στον 2ο όμιλο της 3ης κατηγορίας του Nations League.

Βρίσκονται πλέον αγκαλιά με την άνοδο.

Η πρώτη καλή στιγμή για την Εθνική ήρθε στο 32’, όμως το σουτ του Μπακασέτα έφυγε δίπλα από τα δοκάρια του Χράντετσκι.

Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ακόμα περισσότερο.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το ματς να είναι στο 0-0.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ για τους Φινλανδούς.

Ο Σόιρι εκμεταλλεύτηκε τα διαδοχικά λάθη του Τζαβέλλα και του Μανωλά πλάσαρε σωστά τον Μπάρκα και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του (46’).

Στο 89’ ο Καμαρά σημείωσε το 2-0, βάζοντας ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος.