Ο Πασχαλάκης βάζει στοπ στον Τετέι! Live: Ολυμπιακός – Κηφισιά 0-0

Πηγή Φωτογραφίας: [363755] SUPERLEAGUE 2023-2024 / ΟΣΦΠ - ΚΗΦΙΣΙΑ. (ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

Οι Πειραιώτες υποδέχονται τη νεοφώτιστη ομάδα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής για τη Super League.

Ολυμπιακός – Κηφισιά: Με στόχο την επιστροφή στις νίκες οι Ερυθρόλευκοι, μετά την ισοπαλία με ΑΕΚ

Οι ενδεκάδες:

Ολυμπιακός (Μαρτίνεθ, 4-2-3-1): Πασχαλάκης – Κίνι, Ρέτσιος, Ντόη, Ορτέγα – Μαντί, Αλεξανδρόπουλος – Ποντένσε, Σκάρπα, Σολμπάκεν – Ελ Κααμπί

Κηφισιά (Αναστασίου, 4-3-3): Κρίστινσον – Λούμορ, Βαφέας, Τσάπαν, Μασούρας – Παπασάββας, Πέιος, Ιμπαλίμπο – Ματέους Σάντος, Αντερέγκεν, Τετέι

2023-09-24 16:48:00

Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ παρατάσσει τους Ερυθρόλευκους με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα, δίνοντας την ευκαιρία στον Όλα Σολμπάκεν να ξεκινήσει για πρώτη φορά βασικός με τον Ολυμπιακό. Συγκεκριμένα ο Πασχαλάκης είναι κάτω από τα καρέ, με τους Ορτέγα, Ρέτσο, Ντόη και Κίνι στην τετράδα της άμυνας ενώ ο Αλεξανδρόπουλος θα μοιραστεί τη μεσαία γραμμή με τον Καμαρά. Ο Σκάρπα θα είναι μπροστά τους, με τον Σολμπάκεν και τον Ποντένσε στα δύο άκρα της επίθεσης. Ο Ελ Κααμπί θα αγωνιστεί στην κορυφή ως φορ.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Πασχαλάκης, Ντόη, Ρέτσος, Κίνι, Ορτέγα, Καμαρά, Αλεξανδρόπουλος, Σκάρπα, Σολμπάκεν, Ποντένσε, Ελ Κααμπί.

2023-09-24 17:16:00

19′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!

Μετά από ψιλοκρεμαστή πάσα του Ρέτσου, ο Πέιος ανέτρεψε τον Ποντένσε, με τον διαιτητή Κατοίκο να δίνει πέναλτι.

2023-09-24 17:13:00

14′ Όμορφη κάθετη του Σκάρπα για τον Ποντένσε, η σέντρα του τελευταίου ήταν δυνατή.

2023-09-24 17:11:00
10′ Η Κηφισιά βγαίνει ξανά στην αντεπίθεση, η φάση τελείωσε με ένα μακρινό σουτ του Ιπαλίμπο, άστοχο.

10′ Η Κηφισιά βγαίνει ξανά εύκολα στην αντεπίθεση, η φάση τελείωσε με ένα μακρινό σουτ του Ιπαλίμπο, άστοχο.

2023-09-24 17:09:00

9′ Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά: Δεύτερη πολύ γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, αυτή τη φορά βγήκαν τρεις με έναν, αλλά ο Πασχαλάκης νίκησε σε τετ-α-τετ με τον Τετέι.

2023-09-24 17:05:00

5′ Ο Σάντος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για την Κηφισιά, αλλά ήταν οφσάιντ μόλις έκανε το πρώτο σουτ ο Τετέι. Η φάση ξεκίνησε από λάθος του Καμαρά έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.

2023-09-24 17:03:00
3′ Πρώτη τελική στο ματς, με τον Σολμπάκεν να πιάνει το βολέ μετά από απομάκρυνση του Κρίστινσον, άστοχος, αλλά πήρε το χειροκρότημα.
2023-09-24 17:01:00

2′ Ωραία κίνηση από τα αριστερά και συρτό γύρισμα του Σολμπάκεν, έδιωξε η άμυνα της Κηφισιάς.

2023-09-24 16:58:00

Σέντρα στο ματς

Στα επίσημα του γηπέδου και ο Έσε, με το κάταγμα στη μύτη του να τον κρατάει εκτός.

2023-09-24 16:53:00
Οι ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγο θα έχουμε σέντρα.
2023-09-24 16:52:00

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κωνσταντίνος Κατοίκος, με βοηθούς τους Ανδρέα Φωτόπουλο και Αντώνη Σινιοράκη. Τέταρτος ο Κωνσταντίνος Τσετσίλας, VAR o Ανδρέας Γκάμαρης και AVAR ο Ηλίας Κωνσταντίνου.