Αστέρας Τρίπολης – Βόλος: Παραμένει στην 6άδα η ομάδα της Αρκαδίας [1-0]

Πηγή Φωτογραφίας: [366447] SUPERLEAGUE 2023-2024 / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ

Με γκολ του Μιριτέλο στο 90ο λεπτό ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 1-0 τον Βόλο

Με γκολ του Μιριτέλο στο 90ο λεπτό ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 1-0 τον Βόλο στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και παρέμεινε στην 6η θέση, στο +3 από τον Ατρόμητο που είναι στην 7η.

Το ξεκίνημα του αγώνα δεν ήταν καλό για τους γηπεδούχους αφού στο 13ο λεπτό ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος αποχώρησε δακρυσμένος μετά τον τραυματισμό του στο γόνατο, ο οποίος μάλλον είναι σοβαρός, αφήνοντας τη θέση του στον Γραμματικάκη. Από εκεί και πέρα, λίγα, πολύ λίγα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος (13΄ Γραματικάκης), Καρμόνα (85΄ Μπαρτόλο), Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Μουνάφο, Γκος (71΄ Γιαμπλόνσκι), Καλτσάς, Ζουγλής (71΄ Μάντζης), Κρέσπι, Μιριτέλο.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Ασλανίδης, Λούνα, Σιέλης, Μύγας, Μπαριέντος (90΄+4 Καραγιάννης), Γκλάβτσιτς (90΄+4 Μπερτόλιο), Ντέλετιτς, Κόμπα (66΄ Τσοκάνης), Γκαρσία (79΄ Ράσιτς), Μωραΐτης.