ΠΑΟΚ: Νίκη με 2-1 επί της Στεάουα (pics)

Με αποδοτικό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 την Στεάουα Βουκουρεστίου.

Αποδοτικός, κατά διαστήματα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε απόψε στην Ολλανδία, στο τέταρτο στη σειρά φιλικό παιχνίδι του της Στεάουα Βουκουρεστίου, με 2-1.

Στο 5΄ ο Αντελίνο Βιεϊρίνια, με εκτέλεση φάουλ, άνοιξε το σκορ και στο 10΄ ο Ομάρ Ελ Καντουρί, με ανάποδο ψαλίδι, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Πέλκας, διπλασίασε τα τέρματα του «Δικεφάλου».

Οι Ρουμάνοι μείωσαν στο 48΄ με τον Μαν, ο οποίος αποτέλεσε εκ των αλλαγών για την ομάδα του στο δεύτερο ημίχρονο.

• ΠΑΟΚ:

-Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Μπίσεσβαρ (46′ Λάμπρου), Πέλκας

-Στο 72΄ μπήκαν στο ματς οι Κίτσιου, Μαλεζάς, Χατσερίδης, Μπαλογιάννης, Σάκχοφ, Χαρίσης, Ενρίκε, Ζαμπά, Μυστακίδης, Σιαμπάνης.