INTER – TORINO: Έτσι ήρθε το 2-2 χθες στο Μιλάνο (vid)

INTER - TORINO: Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης από το χθεσινό 2-2.

INTER – TORINO 2-2 χθες και νέο… σοκ για την ομάδα του Μιλάνου, μετά την γκέλα στην πρεμιέρα.

Μάλιστα, οι νερατζούρι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν στο δεύτερο μέρος και να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στο Μεάτσα.

Με τον Ιβάν Πέρισιτς (πλασέ στο 9′ μετά από ενέργεια του Μάουρο Ικάρντι) και τον Στεφάν ντε Φράι (κεφαλιά στο 32′ από φάουλ του Ματέο Πολιτάνο) να σκοράρουν και προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο, η Ίντερ έδειχνε ότι θα περνούσε ένα ήσυχο βράδυ απέναντι στην Τορίνο του έμπειρου Βάλτερ Ματσάρι στο «Σαν Σίρο» και θα… ρέφαρε την ήττα της πρεμιέρας στην έδρα της Σασουόλο (0-1).

Στην επανάληψη, η γνωστή ηττοπάθεια των «Νερατζούρι» έκανε την εμφάνισή της και η ψυχωμένη «Γκρανάτα» ανταπέδωσε στα ίσα, με σκόρερ τον Αντρέα Μπελότι στο 55′ και τον Σουαλιχό Μεϊτέ στο 68′, για να παραμείνει το 2-2 μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

INTER – TORINO: Δείτε τα στιγμιότυπα