Σταντάρ Λιέγης – Άντερλεχτ: Η βροχή από φωτοβολίδες έφερε την διακοπή (vid)

Σταντάρ Λιέγης - Άντερλεχτ: Βροχή από φωτοβολίδες και οριστική διακοπή είχε το μεγάλο ντέρμπι στο Βέλγιο.

Σταντάρ Λιέγης – Άντερλεχτ: Μόλις 31 λεπτά κράτησε το μεγάλο ντέρμπι του Βελγίου.

Από την αρχή της αναμέτρησης το κλίμα ήταν τεταμένο και χρειαζόταν μια σπίθα για να για να ξεφύγουν τα πράγματα.

Η Σταντάρ Λιέγης άνοιξε το σκορ και οι οπαδοί της άρχισαν να πετάνε φωτοβολίδες και αντικείμενα στους φιλοξενούμενους οπαδούς.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή της αναμέτρησης από τον διαιτητή. Μόλις τα πνεύματα ηρέμησαν, οι ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα λίγα λεπτά μετά. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά των οπαδών της Άντερλεχτ να αρχίσουν να πετάνε αντικείμενα και καπνογόνα στο γήπεδο.

Όλα τα παραπάνω οδήγησαν τον ρέφερι στην οριστική διακοπή του παιχνιδιού. Η οριστική διακοπή χρεώθηκε στους φιλοξενούμενους που θα έρθουν αντιμέτωποι με σκληρή τιμωρία.

Οι “μοβ” θα χάσουν σίγουρα το παιχνίδι με 3-0 και θα δουν την έδρα του να κλείνει για κάποιες αγωνιστικές.

Σταντάρ Λιέγης – Άντερλεχτ: Δείτε το σχετικό βίντεο με τις αναταραχές