Super League 1: Πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία [pic]

Super League 1: Η κατάσταση στον βαθμολογικό πίνακα, μετά την ολοκλήρωση των αναμετρήσεων της Κυριακής, με ένα ματς να απομένει για την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής.

Super League 1: Με το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια της Κυριακής για την 10η αγωνιστική. Οι “κιτρινόμαυροι” προηγήθηκαν με δυο γκολ στο ημίχρονο,αλλά στην επανάληψη έδειξαν επιπολαιότητα και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2. Τελικά οι “πράσινοι” έκαναν το 3-2 λίγο πριν το τέλος και πήραν την πρώτη εντός έδρας νίκη τους.

Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε μόλις δυο λεπτά για να καθαρίσει το παιχνίδι με τον Ατρόμητο, επικρατώντας με 2-0 και επέστρεψε στην κορυφή. Ο δεύτερος ΠΑΟΚ πέρασε από την έδρα του ΟΦΗ με γκολ του Μίσιτς. Στα άλλα παιχνίδια ο Άρης πήρε αγχωτική νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης με 2-1. Ο Βόλος επικράτησε του Παναιτωλικού με 3-2, ενώ μεγάλο διπλό πήρε ο Πανιώνιος στην έδρα της Ξάνθης με 2-1.