Μέσι γκολ: Μαγικό τέρμα από τον σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα

Μέσι γκολ: Το γκολ της χρονιάς σημείωσε ο Λιονέλ Μέσι στην αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με την Εϊμπαρ.

Μέσι γκολ: Η Μπαρτσελόνα φιλοξενεί στο Καμπ Νου την Εϊμπαρ, για την 25η αγωνιστική της LaLiga, με τον Λιονέλ Μέσι να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης. Ο Αργεντινός με μια τρομερή ποδιά καθήλωσε τον αμυντικό της Εϊμπαρ και με εξαιρετικό πλασέ έκανε το 1-0 για τους Καταλανούς στο 14ο λεπτό του ματς.

Συγκεκριμένα, μετά από 398 αγωνιστικά λεπτά, ο Λιονέλ Μέσι με μια εξαιρετική ενέργεια και φοβερό πλασέ κατάφερε να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του. Δεν σταμάτησε όμως εκεί. Στη συνέχεια (37′) διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων ενώ λίγο πριν λήξει το ημίχρονο (40′) έγραψε το 3-0 κάνοντας συγχρόνως χατ-τρικ.