Bundesliga: “Περίπατος” της Μπάγερν με 7-0 απέναντι στη Μπόχουμ

Bundesliga: “Περίπατος” της Μπάγερν με 7-0  απέναντι στη Μπόχουμ
Bundesliga: Σε περίπατο εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Μπάγερν Μονάχου με την Μπόχουμ.

Σε περίπατο εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Μπάγερν Μονάχου με την Μπόχουμ. Οι γηπεδούχοι διέλυσαν με το «βαρύ» 7-0 στην «Αλιάντς Αρένα» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Bundesliga την φιλοξενούμενη Μπόχουμ.

Οι νεοφώτιστοι, που είχαν τους «δικούς μας» Βασίλη Λαμπρόπουλο και Κώστα Σταφυλίδη στο βασικό τους σχήμα, κατάφεραν να αντέξουν 17 λεπτά. Μετά, οι Βαυαροί… πάτησαν γκάζι και το πράγμα ξέφυγε.

Ο Σανέ άνοιξε το σκορ με πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 17’, ενώ «σέρβιρε» στον Κίμιχ το 2-0, δέκα λεπτά μετά. Ο Μίλερ έφτασε τις 170 ασίστ στο γερμανικό πρωτάθλημα, με τον Γκνάμπρι να σημειώνει και τρίτο τέρμα για την Μπάγερν, λίγο μετά το ημίωρο. Για να έρθει ο Λαμπρόπουλος και με ιδανικό πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της… ομάδας του, με το 4-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.