Super League 1: Διακοπή στο παιχνίδι λόγω εισβολής των οπαδών του ΠΑΟΚ

Super League 1: Οι οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Οι οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο λίγο πριν τη λήξη του αγώνα. Η αναμέτρηση ήταν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με την ομάδα του Άρη να προηγείται από το πρώτο ημίχρονο 1-0, όταν οπαδοί του «δικεφάλου του Βορρά» μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Οι οπαδοί είχαν πετάξει φωτοβολίδες και αντικείμενα, ενώ με το που υπήρξε το «ντου» προς το χορτάρι, αμέσως έγινε διακοπή του αγώνα. Οι διαιτητές, ποδοσφαιριστές και παράγοντες μπήκαν άμεσα στα αποδυτήρια.

Η ένταση μεταφέρθηκε μπροστά από το πέταλο της Θύρας 4 στην Τούμπα, όπου υπήρξαν συγκρούσεις αστυνομικών με οπαδούς.

Οι δυνάμεις των ΜΑΤ πλέον παραμένουν στο γήπεδο και αναμένεται η οριστική απόφαση για το μέλλον του αγώνα.