Αντετοκούνμπο: Έτρωγε κοτόπουλο και απαντούσε στους δημοσιογράφους

Αντετοκούνμπο: Ο Έλληνας Πρωταθλητής σε ένα μοναδικό στιγμιότυπο τρώει κοτόπουλο και δίνει συνέντευξη ταυτόχρονα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδωσε συνέντευξη μετά το παιχνίδι των Καβαλίερς με τους Μπακς.  Οι Μπακς γνώρισαν την ήττα στο παιχνίδι με τους Καβαλίερς (115-99), με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σκοράρει μεν 26 πόντους, αλλά να υποπίπτει και σε επτά λάθη.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης ο Greek Freak φαίνεται πως δεν κρατιόταν από την πείνα, αφού πήρε μαζί το φαγητό του στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου. Συγκεκριμένα, ο σούπερ σταρ των Μιλγουόκι, ο οποίος παραδέχτηκε την ανωτερότητα των Κλίβελαντ, ενώ απαντούσε στις ερωτήσεις των δημοσιογράφων, απολάμβανε τις φτερούγες κοτόπουλου που είχε μπροστά του.

Δείτε το βίντεο

Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

Οι γηπεδούχοι, που είχαν σε εκπληκτική βραδιά τους Οσμάν (23 πόντοι, 2/3 δίποντα, 6/13 τρίποντα, 1/1 βολή, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα), Λοβ (25 πόντοι, 9 ριμπάουντ) και Γκάρλαντ (19 πόντοι, 8 ριμπάουντ), ανέβηκαν στο 30-19.

Οι Μπακς πάντως ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και κυριάρχησαν στο πρώτο 12λεπτο, σκοράροντας τρία συνεχόμενα τρίποντα. Τα Ελάφια είχαν τον έλεγχο και έκλεισαν την περίοδο στο +9 (35-26).

Στη δεύτερη περίοδο, ωστόσο, οι γηπεδούχοι έκαναν την αντεπίθεσή τους, πήραν το προβάδισμα, κατάφεραν να φθάσουν μέχρι και στο +11 (62-51), με το ημίχρονο να βρίσκει τελικά τις δύο ομάδες στο 65-57.

Οι Καβς πάτησαν το γκάζι στο τρίτο δωδεκάλεπτο και έφθασαν τη διαφορά μέχρι και στο +21 (93-72), με τη λήξη της περιόδου να βρίσκει τους γηπεδούχους στο +18 (95-77). Οι Καβαλίερς έριξαν το ρυθμό στο τέλος και έφθασαν σε μια πολύ άνετη νίκη, επικρατώντας με 115-99.

Οι συνθέσεις

ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ (Τζέι Μπι Μπίκερσταφ): Γουέιντ 10 (2), Μόμπλι 16 (4/9 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 5/7 βολές, 7 ριμπάουντ), Άλεν 10 (10 ριμπάουντ), Οκόρο 3 (1), Γκάρλαντ 19 (4/7 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/3 βολές, 2 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Λοβ 25 (4/7 δίποντα, 5/9 τρίποντα, 2/2 βολές, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα), Οσμάν 23 (6/14 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 4 λάθη, 3 κλεψίματα), Στίβενς 4, Ρόντο 5 (1/5 τρίποντα, 5 ασίστ), Γκούντγουιν, Πάνγκος, Γουίντλερ, Ντέιβις

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Μάικ Μπουντενχόλζερ): Μίντλετον 21 (5/8 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 2/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Γιάννης Αντετοκούνμπο 26 (6/10 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 11/12 βολές, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 7 λάθη), Πόρτις 22 (9/11 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 1/2 βολές, 7 ριμπάουντ), Κόνατον 11 (3), Χόλιντεϊ (2/9 σουτ, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ), ΝτιΒιντσέντζο 9 (1/5 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 4 λάθη), Χιλ, Νουόρα 4, Μαμουκελασβίλι, Χουντ, Θανάσης Αντετοκούνμπο, Οτζελέγε 2