Χαμός στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ – Άγρια “γκάζια” στους παίκτες του ΠΑΟ – Έτσι… ξύπνησαν!

Πηγή Φωτογραφίας: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI - EUROKINISSI

Αυτός ήταν -μάλλον- ο λόγος που στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Ζαλγκίρις... πετούσαν!

Αποκαρδιωτικός ήταν στο πρώτο ημίχρονο του ματς με την Ζαλγκίρις ο Παναθηναϊκός, αναγκάζοντας τον κόσμο που ήταν στο ΟΑΚΑ να αποδοκιμάσει τους παίκτες του Ντέγιαν Ράντονιτς, που όμως παρουσιάστηκαν μεταμορφωμένοι στο δεύτερο μέρος.

Αιτία φαίνεται να ήταν η… επίσκεψη του προέδρου της “πράσινης” ΚΑΕ, Βασίλη Παρθενόπουλου, ο οποίος ήταν έξαλλος με την εικόνα στο πρώτο 20λεπτο, κατεβαίνοντας στα αποδυτήρια και μιλώντας σε έντονο ύφος στους παίκτες του Τριφυλλιού.

Τα “γκάζια” του κ. Παρθενόπουλου φαίνεται πως επέδρασαν ευεργετικά στην ψυχολογία του Παναθηναϊκού, που στο δεύτερο ημίχρονο έκανε… όργια απέναντι στην Ζαλγκίρις, ισοπεδώνοντάς την με επιμέρους σκορ 62-23.