Μάρσελ Γκάους: Πως από “άνεργος” έγινε “ήρωας” και απέκλεισε την Μπάγερν [vid]

Πηγή Φωτογραφίας: Διαδίκτυο, Υπέταξε μάλιστα τους Βαυαρούς κάνοντας ανατροπή, με τον ήρωά της να είναι ο Μάρσελ Γκάους ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Μάνουελ Νόιερ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων και σημείωσε το γκολ της ζωής του.

Υπέταξε μάλιστα τους Βαυαρούς κάνοντας ανατροπή

“Υπεύθυνη” για την μεγαλύτερη βόμβα μεγατόνων εντός της ποδοσφαιρικής Γερμανίας και μία από τις σημαντικότερες στην Ευρώπη ήταν η Ζααρμπρίκεν, όπου έριξε στο καναβάτσο την ομάδα του Τούχελ σε νοκ-άουτ αναμέτρηση των δύο ομάδων με σκορ 2-1.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από @ersterfcs_news

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη FC Bayern (@fcbayern)

“Την περασμένη σεζόν την ίδια ακριβώς περίοδο ήμουν σπίτι μου. Πέρασαν έξι μήνες και δεν είχα ομάδα. Τώρα βρίσκομαι εδώ μαζί με αυτά τα παιδιά και καταφέραμε αυτό που λίγες ομάδες μπορούν.

Πιστεύω ότι είναι ένα ματς προορισμένο για τα βιβλία της ιστορίας για όσους πήραν μέρος Υπάρχουν ματς για τα οποία ο κόσμος θα μιλάει για δεκαετίες, η ομάδα απέκτησε μία επικοινωνική προβολή που δεν θα κρατήσει μόνο μερικές ημέρες”, τόνισε ο Γκάους, με την Ζααρμπρίκεν να ξαναζεί στιγμές… 1976-77, όταν είχε “τρελάνει” το κοινό της με ένα εκκωφαντικό 6-1 επί της Μπάγερν.