Λαμία Παναθηναϊκός: Τεράστια νίκη για τους “πράσινους” στη Λαμία [vid]

Πηγή Φωτογραφίας: [364751] SUPERLEAGUE 2023-2024 / ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ - ΠΑΟ (ΑΘΗΝΑ ΚΑΡΟΠΟΥΛΟΥ / EUROKINISSI)

Τεράστια νίκη για τον Παναθηναϊκό στη Λαμία, με τον Άντραζ Σπόραρ να σκοράρει στο 90' για το 1-2

Με τον Αντράζ Σπόραρ να σκοράρει στο 90ό λεπτό, το Τριφύλλι «λύγισε» την καλοδουλεμένη ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου με 2-1 στο «Αθανάσιος Διάκος», σε ένα παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Super League.

Παρότι οι «πράσινοι» έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω της λανθασμένης αποβολής του Αράο από τον διαιτητή Μανούχο, ο Σλοβένος επιθετικός «λύτρωσε» με κεφαλιά τον Παναθηναϊκό, παρότι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, στην τελευταία φάση του αγώνα.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Panathinaikos FC (@fcpanathinaikos)

Ο Μλαντένοβιτς με τρομερό γκολ είχε δώσει το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό από το 31’, ενώ η Λαμία ισοφάρισε προσωρινά στο 64’ με τον Καρλίτος, ο οποίος δεν πανηγύρισε κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

Κίτρινες: 51’ Σιμόν, 54’ Τσιλούλης, 90’+7’ Κόσελεφ – 45’+1’ Βαγιαννίδης, 70’ Αράο, 90’+1’ Σπόραρ, 90’+4’ Μλαντένοβιτς, 90’+6’ Αϊτόρ

Αποβολές: 82’ Αράο (2η κίτρινη)

ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κόσελεφ, Σιμόν, Κ. Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σίντκλεϊ (90’+2’ Λόνγκο), Τζανδάρης, Σλίβκα (90’+2’ Αμαράλ), Νούνιες (76’ Σαντάνα), Μαρτίνεθ (65’ Τόσιτς), Τσιλούλης, Καρλίτος (76’ Ακούνια).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης (65’ Κώτσιρας), Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Μαντσίνι (65’ Παλάσιος), Τζούριτσιτς (82’ Αϊτόρ), Βέρμπιτς (69’ Μπερνάρ), Ιωαννίδης (82’ Σπόραρ).