Απίθανη εμφάνιση από τον Ντίνο Μήτογλου στο ΣΕΦ!

Πηγή Φωτογραφίας: [367482] ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EUROBASKET 2025 / ΕΛΛΑΔΑ - ΤΣΕΧΙΑ. (LATO KLODIAN / EUROKINISSI)

Ο Ντίνος Μήτογλου πραγματοποίησε ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο στο ματς της Εθνικής Ελλάδας απέναντι στην Τσεχία στο ΣΕΦ.

Ο παίκτης του Παναθηναϊκού αποδεικνύει ξανα την αξία του καθώς ειναι ο πρώτος σκόρερ της Εθνικής ομάδας στο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Τσεχία για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2025.

Ο Μήτογλου, είχε σημειώσει από το πρώτο 20λεπτο, 14 πόντους, ενώ μάζεψε και έξι ριμπάουντ, με θεαματικότερη του φάση ένα κάρφωμα στον αιφνιδιασμό.

Ελλάδα-Τσεχία μπάσκετ: Πρεμιέρα με νίκη για την Εθνική [72-64]

Η Ελλάδα επικράτησε της Τσεχίας με σκορ 72-64 στο κατάμεστο ΣΕΦ των 12.439 φιλάθλων και μπήκε με το «δεξί» στον 6ο όμιλο των προκριματικών του Eurobasket 2025.

Κορυφαίοι για την Εθνική μας ήταν οι Ντίνος Μήτογλου, Τόμας Γουόκαπ και Κώστας Παπανικολάου, με τον επανεμφανιζόμενο μετά από καιρό, Βασίλη Χαραλαμπόπουλο, να κάνει ένα θετικό 4ο δεκάλεπτο και να βοηθάει την ομάδα να φτάσει στην επικράτηση, που με κινητήριο δύναμη την άμυνά της έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση (Μεγάλη Βρετανία και Ολλανδία συμπληρώνουν τον όμιλο).