ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: Στο 90′ ο Οζντόεφ κράτησε τους ασπρόμαυρους στην κορυφή [2-2]

Πηγή Φωτογραφίας: [368605] SUPERLEAGUE 2023-2024 / PLAYOFFS / ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (ΕΛΕΝΗ ΓΡΗΓΟΡΑΤΟΥ / EUROKINISSI)

Η ΑΕΚ έψαχνε αντίδραση μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό και την επιστροφή στην κορυφή στο ντέρμπι κορυφής με τον ΠΑΟΚ.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με τον Γκατσίνοβιτς και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου βρέθηκαν μπροστά με 2-0, μετά το γκολ του Άμραμπατ. Ο «Δικέφαλος του Βορρά», όμως, κατάφερε να μείνει όρθιος στην «OPAP Arena», εκμεταλλευόμενος την αδράνεια που έδειξαν οι γηπεδούχοι στην άμυνα.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη ΑΕΚ ATHENS FC (@aekfc_official)

Ο ΠΑΟΚ μείωσε στο 62ο λεπτό με τον Μπάμπα σε φάση διαρκείας κι ισοφάρισε στο 89’, με τον Οζντόεφ να πλασάρει, όντας πεσμένος στο χορτάρι. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκι έφυγε έτσι με «χρυσό» βαθμό από τη Νέα Φιλαδέλφεια, παραμένοντας έτσι μόνος πρώτος, στο +1 από την ΑΕΚ.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Ρότα (79′ Σιντιμπέ), Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Άμραμπατ (72′ Γιόνσον), Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς (86′ Φερνάντες), Ελίασον, Γκαρσία (46′ Πόνσε), Πινέδα (86′ Μάνταλος).

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο (59′ Σάστρε), Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Σβαμπ (66′ Οζντόεφ), Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ (59′ Ντεσπόντοφ), Κωνσταντέλιας, Τόμας (59′ Σαμάτα).

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη PAOK FC (@paok_fc)