ΑΕΚ – Ολυμπιακός LIVE: 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΚ – Ολυμπιακός LIVE: Διαβάστε LIVE την εξέλιξη του ΑΕΚ – Ολυμπιακός για την 5η αγωνιστική της Superleague, από το www.pagenews.gr

Τέλος στο ματς, μεγάλη ανατροπή για την ΑΕΚ και θρίαμβος με 3-2 επί του Ολυμπιακού.

86′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. 3-2 με τον Μάνταλο έπειτα από γύρισμα του Αραούχο.

80′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Απίστευτο φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος ισοφαρίζει σε 2-2.

64′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Χριστοδουλόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή κερδίζει τον Καπίνο και μειώνει σε 1-2.

46′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 0-2 στο ματς. Ο Οτζίτζα Οφόε βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με υπέροχο αριστερό πλασέ έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Λιβάγια αντί Κλωναρίδη.

Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ. ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-1 με το γκολ του Μάριν από το 21′.

32′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Ανέστη να νικάει τον Καρσελά, που σούταρε από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή.

Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ στο 29′. Ο Γαλανόπουλος στη θέση του Σιμόες.

Ο Οτζίτζα εκτέλεσε πλάγιο από αριστερά, είδε τον Μάριν μέσα στην περιοχή, η άμυνα της ΑΕΚ "κοιμήθηκε" και ο Γερμανός με ψηλοκρεμαστό πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό

21′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Μάρκο Μάριν. 0-1

Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 13′ με τον Καρσελά να αστοχεί από κοντά. Φοβερός ρυθμός στο ντέρμπι.

Νέα ευκαιρία της ΑΕΚ στο 12′ με σουτ του Μπακάκη που έδιωξε εντυπωσιακά ο Καπίνο σε κόρνερ.

Πιο δυνατά έχει μπει η ΑΕΚ στο παιχνίδι και πιέζει ασφυκτικά τον Ολυμπιακό στο πρώτο δεκαλεπτο.

Μόλις στο 2′ η ΑΕΚ έχει δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Αραούχο από τη μικρή περιοχή να πιάνει κακή κεφαλιά, ενώ ήταν μόνος, ενώ ο Γιόχανσον στο 2′ σούταρε με τον Καπίνο να μπλοκάρει

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Μπακάκης, Τσόσιτς, Βράνιες, Γκάλο, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Κλωναρίδης, Λάζαρος, Αραούχο.

Ολυμπιακός (Μπεσνίκ Χάσι): Καπίνο, Φιγκέιρας, Ένγκελς, Ρομαό, Ομάρ, Ταχτσίδης, Ζιλέ, Οτζίτζα, Μάριν, Καρσελά, Εμενίκε.