Αθλητισμός
pagenews.gr / Αθλητισμός / Eurobasket 2017: Οι βαθμολογίες της 1ης αγωνιστικής και το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων
Eurobasket 2017: Οι βαθμολογίες της 1ης αγωνιστικής και το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων | Pagenews.gr
Pagenews Team

Πρεμιέρα έκανε την Πέμπτη 31 Αυγούστου η μεγάλη γιορτή του μπάσκετ, που ακούει στο όνομα Eurobasket 2017

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 1ης αγωνιστικής καθώς και το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων:

Α’ Ομιλος

Αποτελέσματα
1η αγωνιστική (31/8)
Σλοβενία-Πολωνία 90-81
Ισλανδία-Ελλάδα 61-90
Γαλλία-Φινλανδία 84-86 (στην παράταση)

Βαθμολογία
1. Ελλάδα 1-0
2. Σλοβενία 1-0
3. Φινλανδία 1-0
4. Γαλλία 0-1
——————
5. Πολωνία 0-1
6. Ισλανδία 0-1.

2η αγωνιστική (Σάββατο 2/9)
Πολωνία-Ισλανδία (13:45, ΕΡΤ2)
Ελλάδα-Γαλλία (16:30, ΕΡΤ1)
Φινλανδία-Σλοβενία (20:00, ΕΡΤ2)

3η αγωνιστική (Κυριακή 3/9)
Γαλλία-Ισλανδία (13:45, ΕΡΤ2)
Σλοβενία-Ελλάδα (16:30, ΕΡΤ1)
Φινλανδία-Πολωνία (20:00, ΕΡΤ2)

4η αγωνιστική (Τρίτη 5/9)
Ισλανδία-Σλοβενία (13:45, ΕΡΤ2)
Πολωνία-Γαλλία (16:30, ΕΡΤ2)
Ελλάδα-Φινλανδία (20:00, ΕΡΤ1)

5η αγωνιστική (Τετάρτη 6/9)
Σλοβενία-Γαλλία (14:45, ΕΡΤ2)
Ελλάδα-Πολωνία (17:30, ΕΡΤ1)
Φινλανδία-Ισλανδία (20:45, ΕΡΤ2)

Β’ Ομιλος

Αποτελέσματα
1η αγωνιστική (31/8)
Γερμανία-Ουκρανία 75-63
Λιθουανία-Γεωργία 77-79
Ιταλία-Ισραήλ 69-48

Βαθμολογία
1. Ιταλία 1-0
2. Γερμανία 1-0
3. Γεωργία 1-0
4. Λιθουανία 0-1
——————-
5. Ουκρανία 0-1
6. Ισραήλ 0-1.

2η αγωνιστική (Σάββατο 2/9)

Γεωργία-Γερμανία (15:45)
Ουκρανία-Ιταλία (18:30)
Ισραήλ-Λιθουανία (21:30)

3η αγωνιστική (Κυριακή 3/9)
Γεωργία-Ουκρανία (15:45)
Λιθουανία-Ιταλία (18:30, ΕΡΤ2)
Γερμανία-Ισραήλ (21:30, ΕΡΤ2)

4η αγωνιστική (Τρίτη 5/9)
Ουκρανία-Λιθουανία (15:45)
Ιταλία-Γερμανία (18:30, ΕΡΤ2)
Ισραήλ-Γεωργία (21:30)

5η αγωνιστική (Τετάρτη 6/9)
Γερμανία-Λιθουανία (14:45, ΕΡΤ2)
Γεωργία-Ιταλία (17:30, ΕΡΤ2)
Ισραήλ-Ουκρανία (20:45, ΕΡΤ2)

Γ’ Ομιλος

Κροατία
Τσεχία
Ισπανία
Μαυροβούνιο
Ρουμανία
Ουγγαρία

1η αγωνιστική (Παρασκευή 1/9)
Ουγγαρία-Κροατία 58-67
Ισπανία-Μαυροβούνιο (17:45, ΕΡΤ2)
Ρουμανία-Τσεχία (20:30)

2η αγωνιστική (Σάββατο 2/9)
Μαυροβούνιο-Ουγγαρία (15:00)
Τσεχία-Ισπανία (17:45)
Κροατία-Ρουμανία (20:30)

3η αγωνιστική (Δευτέρα 4/9)
Ουγγαρία-Τσεχία (15:00, ΕΡΤ2)
Μαυροβούνιο-Κροατία (17:45, ΕΡΤ2)
Ισπανία-Ρουμανία (20:30)

4η αγωνιστική (Τρίτη 5/9)
Τσεχία-Μαυροβούνιο (15:00)
Κροατία-Ισπανία (17:45, ΕΡΤ2)
Ρουμανία-Ουγγαρία (20:30)

5η αγωνιστική (Πέμπτη 7/9)
Τσεχία-Κροατία (14:30, ΕΡΤ2)
Ουγγαρία-Ισπανία (17:15, ΕΡΤ2)
Μαυροβούνιο-Ρουμανία (20:45, ΕΡΤ2)

Δ’ Ομιλος

Μεγάλη Βρετανία
Ρωσία
Σερβία
Λετονία
Τουρκία
Βέλγιο.

1η αγωνιστική (Παρασκευή 1/9)
Βέλγιο-Μεγάλη Βρετανία 103-90
Σερβία-Λετονία (17:00)
Τουρκία-Ρωσία (21:00, ΕΡΤ2)

2η αγωνιστική (Σάββατο 2/9)
Λετονία-Βέλγιο (14:15)
Ρωσία-Σερβία (17:00, ΕΡΤ2)
Μεγάλη Βρετανία-Τουρκία (21:00)

3η αγωνιστική (Δευτέρα 4/9)
Λετονία-Μ. Βρετανία (14:15)
Βέλγιο-Ρωσία (17:00)
Σερβία-Τουρκία (21:00, ΕΡΤ2)

4η αγωνιστική (Τρίτη 5/9)
Ρωσία-Λετονία (14:15)
Μ. Βρετανία-Σερβία (17:00)
Τουρκία-Βέλγιο (21:00)

5η αγωνιστική (Πέμπτη 7/9)
Ρωσία-Μ. Βρετανία (14:30, ΕΡΤ2)
Βέλγιο-Σερβία (17:15, ΕΡΤ2)
Λετονία-Τουρκία (20:45, ΕΡΤ2)

Φάση των «16»

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου
Β2-Α3 (61)
Α1-Β4 (63)
Β1-Α4 (65)
Α2-Β3 (67)

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου
Γ1-Δ4 (62)
Δ2-Γ3 (64)
Γ2-Δ3 (66)
Δ1-Γ4 (68)

Φάση των «8»

Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου
Νικητής 61-Νικητής 62 (69)
Νικητής 63-Νικητής 64 (70)

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου
Νικητής 65-Νικητής 66 (71)
Νικητής 67-Νικητής 68 (72)

Ημιτελικοί αγώνες

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου
Νικητής 69-Νικητής 70 (73)

Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου
Νικητής 71-Νικητής 72 (74)

Μικρός τελικός

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
Ηττημένος 73-Ηττημένος 74

Τελικός

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
Νικητής 73-Νικητής 74.

Ετικέτες: 


2017