Βαθμολογία Super League: Έτσι διαμορφώθηκε ο πίνακας μετά τους αγώνες του Σαββάτου 23 Ιανουαρίου

Βαθμολογία Super League: Αστέρας Τρίπολης, Άρης και Παναθηναϊκός οι μεγάλοι νικητές.

Μετά τα ματς του Σαββάτου 23 Ιανουαρίου (Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ, Απόλλων Σμύρνης – Άρης και Παναθηναϊκός – ΟΦΗ), Ολυμπιακός, ΑΕΚ, Άρης, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός κλείνουν την πρώτη πεντάδα στον βαθμολογικό πίνακα της Super League.

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ: 1-0

Ο Χερόνιμο Μπαράλες έδωσε ξανά τη λύση στον Αστέρα Τρίπολης, καθώς δικό του γκολ χάρισε στην ομάδα της Αρκαδίας τη σημαντική νίκη με 1-0 επί της ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League. Το ματς στο «Θ. Κολοκοτρώνης» κρίθηκε στο 60ο λεπτό με το 10ο φετινό γκολ του ικανότατου Αργεντινού φορ.

Απόλλων Σμύρνης – Άρης: 0-1

Πλασματική εικόνα το 1-0 με το οποίο ο Άρης πέρασε από τη Ριζούπολη, κερδίζοντας τον Απόλλωνα Σμύρνης. Οι «κίτρινοι» δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες αλλά χρειάστηκαν το γκολ ενός αμυντικού, του Νικόλα Ιωάννου, για να τους δώσει τους τρεις βαθμούς επί της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» που για μια ακόμη φορά απογοήτευσε εντός έδρας.

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ: 2-0

Αν και «ζορίστηκε» πολύ από τον ΟΦΗ, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 2-0 τους Κρητικούς στο γήπεδο της Λεωφόρου, έφτασε στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη του, διατήρησε για πέμπτο σερί ματς ανέπαφη την εστία του και πλησίασε ξανά την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Οι Σένκεφελντ και Καμπετσής τα «πράσινα» γκολ, με τον Αλεξανδρόπουλο να «υπογράφει» μία απ’ τις ωραιότερες φάσεις της σεζόν πριν το δεύτερο τέρμα των «πράσινων».

Aκολουθεί ο πίνακας με τη βαθμολογία για την κάθε ομάδα μετά τους αγώνες του Σαββάτου 23 Ιανουαρίου: