Ολυμπιακός – Αϊντχόφεν: Ματς-ροντέο στο πρώτο ημίχρονο, 3-2 οι «ερυθρόλευκοι»

Ολυμπιακός - Αϊντχόφεν: Τρομερό ματς γίνεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Φοβερή μάχη γίνεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» για τους «32» του Europa League. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 3-2 επί της Αϊντχόφεν σε ένα ματς που «σπάει» καρδιές. Κρίμα που δεν υπάρχουν οπαδοί μέσα στο γήπεδο λόγω του κορωνοϊού.

Με εντυπωσιακή κεφαλιά του Ανδρέα Μπουχαλάκη άνοιξε το σκορ ο Ολυμπιακός στο 9ο λεπτό του ματς. Ο Ματιέ Βαλμπουενά εκτέλεσε το φάουλ και ο Κρητικός αμυντικός μέσος πέτυχε το 1-0 για τον Ολυμπιακό. Στο 14′ οι Ολλανδοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Εράν Ζάχαβι μετά από κόντρα.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Γιαν Εμβιλά στο 37′, αλλά οι Ολλανδοί ισοφάρισαν άμεσα ξανά με τον Ζάχαβι στο 39′. Ο Γιουσέλ Ελ Αραμπί είπε την τελευταία λέξη για το πρώτο ημίχρονο αφού πέτυχε το 3-2 για τον Ολυμπιακό σε ένα ματς-ροντέο.