Παναθηναϊκός – Άρης: Ο Βαγιαννίδης αναδείχθηκε MVP του τελικού! [vid]

Πηγή Φωτογραφίας: [369809] ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 2023-2024 / ΤΕΛΙΚΟΣ / ΠΑΟ - ΑΡΗΣ (ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)

Ο Γιώργος Βαγιαννίδης αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης του τελικού του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson

Ο άνθρωπος που σκόραρε το νικητήριο γκολ του Παναθηναϊκού, ο Γιώργος Βαγιαννίδης, αναδείχθηκε MVP του τελικού Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Άρη με 1-0, καθώς ο δεξιός οπισθοφύλακας των πρασίνων σημείωσε το χρυσό γκολ στο 96ο λεπτό.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Panathinaikos FC (@fcpanathinaikos)

Παναθηναϊκός Άρης: Ένταση μετά το φινάλε του τελικού [vid]

Ο Άρης δεν κατάφερε τελικά να κατακτήσει το κύπελλο Ελλάδας αφού ηττήθηκε με 1-0 από τον Παναθηναϊκό στο Πανθεσσαλικό Στάδιο μετά το γκολ του Βαγιαννίδη στο 96′, με τους παίκτες και τον Θόδωρο Καρυπίδη να τα βάζουν με τη διαιτητή Στεφανί Φραπάρ, στην οποία είπαν διάφορα μετά τη λήξη.

Με το παιχνίδι να είναι στο 0-0, οι Πράσινοι έμειναν με 10 παίκτες στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, στη συνέχεια όμως οι Κίτρινοι έμειναν με… 9 λόγω των αποβολών των αποβολών των Νταρίντα και Ζουλ.

Από τη στιγμή, επομένως, που στο 96ο λεπτό το κύπελλο χάθηκε, στις τάξεις του Άρη θεώρησαν ότι η διαιτητής είναι αυτή που φταίει για την ήττα και της επιτέθηκαν λεκτικά μετά τη λήξη.