Απίστευτη κούρσα τερματοφύλακα από τη μία εστία στην άλλη! (vid)

Η Τραπάνι ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Φροζινόνε, με τον τερματοφύλακά της να κλέβει την παράσταση στο φινάλε. Δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της Serie Β, η Τραπάνι δίνει μάχη επιβίωσης, καθώς βρίσκεται στη ζώνη των πλέι άουτ. Το Σάββατο ταξίδεψε στην έδρα της Φροζινόνε όπου βρισκόταν πίσω στο σκορ από το 11ο λεπτό. […]

Η Τραπάνι ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Φροζινόνε, με τον τερματοφύλακά της να κλέβει την παράσταση στο φινάλε.

Δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της Serie Β, η Τραπάνι δίνει μάχη επιβίωσης, καθώς βρίσκεται στη ζώνη των πλέι άουτ. Το Σάββατο ταξίδεψε στην έδρα της Φροζινόνε όπου βρισκόταν πίσω στο σκορ από το 11ο λεπτό. Στο 54′ ο τερματοφύλακάς της έπιασε και πέναλτι, αλλά το highlight ήταν η απίστευτη κούρσα του γκολκίπερ Μίρκο Πιλιατσέλι όπου έφτασε σχεδόν στην αντίπαλη εστία με τη μπάλα στο φινάλε!

Δείτε το βίντεο μετά το 2:20

πηγή: sdna.gr