ΠΑΟΚ: Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Τσέλσι – Ήττα με 1-0

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ απέναντι στην αρκετά δυνατή Τσέλσι.

Καλύτερη και στα δυο ημίχρονα η Τσέλσι νίκησε στην Τούμπα τον ΠΑΟΚ με 0-1 έχοντας πλήρη κυριαρχία και κατοχή της μπάλας στην μεγάλη διάρκεια του αγώνα, που έγινε στο κατάμεστο γήπεδο της Θεσσαλονίκης.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημειώθηκε στο 7′ από τον Γουϊλιαν αλλά οι Άγγλοι ήταν αυτοί που έχασαν τις καλύτερες ευκαιρίες φανερώνοντας μια εμφανή ανωτερότητα.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε στο τελευταίο 20λεπτο για το γκολ της ισοφάρισης χωρίς να το πετύχει.

Λίγο πριν την λήξη αποχώρησε τραυματίας στην ωμοπλάτη ο Πέδρο.