Χίμκι – Ολυμπιακός: Ένταση στη Μόσχα -Οι διαιτητές αρνήθηκαν να δώσουν βολές στους ερυθρόλευκους

Χίμκι - Ολυμπιακός: Οι διαιτητές έκαναν λάθος εις βάρος των ερυθρολεύκων.

Χίμκι – Ολυμπιακός: Οι διαιτητές της αναμέτρησης αρνήθηκαν να δώσουν βολές στους Πειραιώτες.

Απίθανο λάθος έκαναν οι διαιτητές της αναμέτρησης της Χίμκι με τον Ολυμπιακό.

Στο τρίτο λεπτό της δεύτερης περιόδου αρνήθηκαν να δώσουν δύο βολές στους Πειραιώτες, παρά το γεγονός ότι οι Ρώσοι είχαν ήδη συμπληρώσει τα πέντε φάουλ.

Συγκεκριμένα, οι παίκτες του Μπαρτζώκα που έκαναν φάουλ ήταν οι Μόνια, Μάρκοβιτς, Τόμας, Τζένκινς, Κρόκερ.

Όμως τη στιγμή που ο τελευταίος χτύπησε τα χέρια του ΛεΝτέι, 7:46 πριν το ημίχρονο, οι διαιτητές Ιερεθουέλο, Γιαβόρ, Ντιφάλα διέταξαν λανθασμένα επαναφορά από την πλάγια γραμμή.

Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν πολύ έντονα.

Οι διαιτητές τους αγνόησαν και το ματς συνεχίστηκε με αυτή την απόφαση να προκαλεί εντύπωση.