Video

Ολυμπιακός – Κράσνονταρ: Η τέλεια αντεπίθεση 9 δευτερολέπτων στο δεύτερο γκολ (vid)

Ολυμπιακός - Κράσνονταρ: Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς και... γκολ.

Ολυμπιακός – Κράσνονταρ: Ο Ολυμπιακός έκανε ένα μεγάλο «ξέσπασμα» στο 2ο ημίχρονο με τα 3 του γκολ στην επανάληψη να έρχονται πολύ γρήγορα απέναντι στην Κράσνονταρ και όλα να ξεκινούν από αυτό του Λαζάρ Ραντζέλοβιτς στο 78′. Οι «ερυθρόλευκοι», μάλιστα, πραγματοποίησαν μια υποδειγματική αντεπίθεση μέσα σε 9.7″, με την οποία η μπάλα από λίγο πιο έξω από την περιοχή τους, έφτασε με την τρομερή ασίστ του Βαλμπουενά στο Σέρβο, για να σκοράρει εκείνος για το 2-0.

Οι ερυθρόλευκοι έκλεψαν την μπάλα έξω από την περιοχή του Σα, ο Μπουχαλάκης πάσαρε στον Βαλμπουενά κι εκείνος κουβάλησε την μπάλα. Δεξιά του είχε Γκερέρο και Ραντζέλοβιτς, πάσαρε υποδειγματικά, με τον νεαρό να τελειώνει τη φάση.

Δείτε την υποδειγματική αντεπίθεση στο 5’20” του βίντεο:

Ολυμπιακός – Κράσνονταρ: Ο έξαλλος πανηγυρισμός του Μαρτίνς στο 1-0 (pics)

Χαρακτηριστικό του πόσο έντονα έζησαν στον Ολυμπιακό το ματς ήταν ο πανηγυρισμός του Πέδρο Μαρτίνς στο πρώτο γκολ. Ο Πορτογάλος ούτως ή άλλως ζει έντονα τα ματς, ωστόσο μετά το γκολ του Γκερέρο πανηγύρισε με την ψυχή του το τέρμα του Ισπανού φορ.