Βαθμολογία Super League: ΠΑΟK, Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός οι μεγάλοι νικητές – Δείτε την κατάταξη

Βαθμολογία Super League: Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζεται η δράση στα γήπεδα της Super League.

Πολλά ήταν τα ματς που πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 10 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League, με τη δράση στα γήπεδα να συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό, αν και το πρόγραμμα δεν περιλαμβάνει κάποιο ντέρμπι.

Είχαμε τα ΠΑΟK Βόλος, Απόλλων Σμύρνης Αστέρας Τρίπολης, Ατρόμητος ΟΦΗ και Παναθηναϊκός ΑΕΛ με τον «Δικέφαλο του Βορρά», τους Αρκάδες και το «τριφύλλι» να είναι οι νικητές της βραδιάς.

ΠΑΟK Βόλος: 3-1

Με την… ψυχή στο στόμα και με μέτρια απόδοση, ο ΠΑΟΚ νίκησε με ανατροπή τον αξιόμαχο Βόλο με 3-1 στην Τούμπα, χωρίς να ικανοποιήσει ωστόσο με την συνολική του απόδοση. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» βρέθηκε πίσω στο σκορ και χρειάστηκε μια γενναία ανασύνταξη στην επανάληψη για να φτάσει στο «τρίποντο».

Απόλλων Σμύρνης Αστέρας Τρίπολης: 0-1

Σε τροχιά… πλέι-οφ επέστρεψε ο Αστέρας Τρίπολης, μετά τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη με 1-0, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Ο Χερόνιμο Μπαράλες σημείωσε το γκολ που έκανε τη διαφορά για την αρκαδική ομάδα, η οποία ανέβηκε πλέον στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Ατρόμητος ΟΦΗ: 0-0

Στο ισόπαλο 0-0 έμειναν ο Ατρόμητος και ο ΟΦΗ στο γήπεδο του Περιστερίου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League, με τις δύο ομάδες να… αλληλοεξουδετερώνονται απόλυτα μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Άντεξαν ως το τέλος οι Κρητικοί, αν κι έπαιζαν με δέκα παίκτες (αποβολή Μεγιάδο) από το 52ο λεπτό.

Παναθηναϊκός ΑΕΛ: 2-0

Νίκη – χρυσάφι που ισχυροποιεί την παρουσία του στη ζώνη των πλέι-οφ και του έδωσε την ευκαιρία να μειώσει στους δύο βαθμούς την απόσταση από την ΑΕΚ, σημείωσε ο Παναθηναϊκός επί της ΑΕΛ για τη 16η αγωνιστική της Super League, επικρατώντας με 2-0 στη Λεωφόρο, χάρη στα γκολ του Καρλίτος στο 36ο λεπτό και του Εμμανουηλίδη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.