Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1-1: Διατήρησε αήττητο και +10 από τους Πειραιώτες [vid]

Οι γηπεδούχοι δεν ήταν σε καλή ημέρα, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έκαναν ίσως την καλύτερη φετινή εμφάνισή τους - Δείτε τα highlights του αγώνα

Μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας οι “αώνιοι” στο μεταξύ τους ντέρμπι.

Ο Παναθηναϊκός διατήρησε το αήττητο, το οποίο κινδύνευε να χάσει έως και το 12ο λεπτό των καθυστερήσεων, καθώς ο Ολυμπιακός προηγείτο με 1-0, αλλά το πέναλτι έφερε τη λύτρωση για τους Πράσινους.

Έτσι, ο Παναθηναϊκός διατήρησε το αήττητο σερί του, αλλά και σταθερή τη διαφορά του +10 από τον Ολυμπιακό.

Οι γηπεδούχοι δεν ήταν σε καλή ημέρα, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έκαναν ίσως την καλύτερη φετινή εμφάνισή τους.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Σάντσες (46′ Κώτσιρας), Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Τσέριν (87′ Ιωαννίδης), Παλάσιος (53′ Κουρμπέλης), Μπερνάρ, Βέρμπιτς (78′ Βαγιαννίδης), Σπόραρ.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Άβιλα, Παπασταθόπουλος, Ντόι, Ρέαμπτσουκ, Εμβιλά, Ίνμπομ Χουάνγκ, Χάμες Ροντρίγκες, Μπιέλ (90+3′ Μπόουλερ), Μασούρας (76′ Βρουσάι), Μπακαμπού (76′ Ελ Αραμπί)