ΟΦΗ: Οι Κρήτες συνέτριψαν τον Πανσερραϊκό με 4-0

Πηγή Φωτογραφίας: [367385] SUPER LEAGUE 2023 - 2024 / ΟΦΗ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI)

Ο σύλλογος της Κρήτης θριάμβευσε επικρατώντας με 4-0

Η πρώτη εμφάνιση του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο του ΟΦΗ συνοδεύτηκε από εξαιρετική εμφάνιση και ανάλογης έκτασης νίκη της ομάδας του Ηρακλείου επί του Πανσερραϊκού.

Ο σύλλογος της Κρήτης θριάμβευσε επικρατώντας με 4-0 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής, ανέβηκε στους 23 βαθμούς κι έφτασε τον αποψινό αντίπαλό του και τον Ατρόμητο.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν με την υπόθεση νίκη και βαθμούς από το πρώτο ημίχρονο, όταν σε ένα καταιγιστικό δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 3-0.

Το σκορ άνοιξε στο 23΄ ο νεοαποτηθείς Άαρον Ισέκα, διπλασίασε ο Λαμπρόπουλος στο 28΄ και ο Βέλγος επιθετικός έγραψε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του στο 33΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Μπακού στο 79΄.