Βγήκε… εκτάκτως από το «ψυγείο» ο βοηθός Χαρίσης!

Ο βοηθός Κοσμάς Χαρίσης πέρασε τις τελευταίες δύο αγωνιστικές στο «ψυγείο» λόγω των σοβαρών λαθών του στο Ξάνθη – Παναθηναϊκός ωστόσο Τριτσώνης και Κουκουλάκης τον επανέφεραν στους ορισμούς της Πέμπτης.

​Στο Λάρισα – Παναιτωλικός το Σάββατο (17:15) ορίστηκε ο βοηθός Κοσμάς Χαρίσης από τα Γρεβενά, αφού η ΚΕΔ αποφάσισε να τον βγάλει από το «ψυγείο» δύο μόλις αγωνιστικές μετά τα σοβαρά λάθη του στο Ξάνθη – Παναθηναϊκός της 22ης αγωνιστικής της Super League.

Υπενθυμίζεται ότι σε εκείνο το ματς, ο Χαρίσης είχε ανακαλύψει οφσάιντ σε βάρος του Μπεργκ στερώντας από τον Σουηδό μια κλασική ευκαιρία για γκολ στο τετ-α-τετ του 19ου λεπτού, ενώ δέκα περίπου λεπτά νωρίτερα είχε υποδείξει, επίσης λανθασμένα, σε θέση οφσάιντ τον Βιγιαφάνες έπειτα από μπαλιά του Σουηδού φορ.

Αυτά τα λάθη είναι που τον είχαν αφήσει εκτός ορισμών για δύο σερί αγωνιστικές, όμως αυτή τη φορά η ΚΕΔ φαίνεται πως κατέληξε στο ότι είναι και πάλι έτοιμος να μπει στο γήπεδο.

Πηγή: sdna.gr