Κέρασε ντόρτια και περιμένει δώρο η Γιουνάιτεντ!

Άνετο απόγευμα για την Γιουνάιτεντ απέναντι στην Πάλας. Η ομάδα του Μουρίνιο επικράτησε 4-0 στο «Όλντ Τράφορντ» και περιμένει γκέλα της Σίτι στο ντέρμπι με την Τσέλσι για να μείνει μόνη στην κορυφή.

ntttttt

Χωρίς πρόβλημα έφτασε στην τρίτη σερί της νίκη στην Premier η Γιουνάιτεντ. Οι κόκκινοι διάβολοι έφτασαν άνετα στο 4-0 κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, διατηρήθηκαν στην κορυφή κι ενδέχεται να μείνουν μόνοι στην 1η θέση εφόσον η Σίτι γκελάρει στο ντέρμπι με την Τσέλσι στο Λονδίνο.

nTo σκορ στο «Όλντ Τράφορντ» άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Μάτα ύστερα από υπέροχη προσπάθεια κι ασίστ του Ράσφορντ. Στο 35’ ο Άσλεϊ Γιαγνκ σέντραρε και ο Φελαϊνί έκανε το 2-0. Ο Βέλγος «καθάρισε» το ματς στο 49’ με τον Ράσφορντ να βγάζει και δεύτερη ασίστ, ενώ στο 86’ ο Λουκάκου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

nnnΝίκη-ανάσα για την Γουέστ Χαμ. Τα «σφυριά» επικράτησαν στις καθυστερήσεις 1-0 κόντρα στη Σουόνσι στο Λονδίνο, με τον Σακχό να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ ύστερα από σέντρα του Μαζουακού.nn

n«Εφτάψυχη» η Γουότφορντ! Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα επέστρεψε από το 2-0 στην έδρα της Γουέστ Μπρομ και με γκολ του Ρικαρλίσον έπειτα από σέντρα του Χολέμπας στην… εκπνοή έφυγε με τον βαθμό, 2-2, από το «Χόθορνς».

nΛύτρωσε την Στόουκ ο Κράουτς και της χάρισε λίγο πριν το φινάλε τη νίκη κόντρα στη Σαουθάμπτον με σκορ 2-1.

nΣτο 0-0 κόλλησαν Μπόρνμουθ και Λέστερ στο «Vitality».

nΑναλυτικά το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής

nΣάββατο, 30/9 (17:00) nn

Χάντερσφιλντ-Τότεναμ 0-4n(9’, 24’ Κέιν, 16’ Ντέιβις, 91’ Σισοκό) n n

Μπόρνμουθ-Λέστερ 0-0nn

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Κρίσταλ Πάλας 4-0n(3′ Μάτα, 35′,49′ Φελαϊνί, 86′ Λουκάκου)nn

Στόουκ Σίτι-Σαουθάμπτον 2-1n(40′ Ντιούφ, 85′ Κράουτς – 75′ Γιοσίντα)nn

Γουέστ Μπρομ-Γουότφορντ 2-2n(18′ Ροντόν, 21′ Έβανς – 37′ Ντουκουρέ, 90+5′ Ρικαρλίσον)nn

Γουέστ Χαμ-Σουόνσι 1-0n(90′ Σακχό)

nΤσέλσι-Μαν. Σίτι (19:30) nn

Κυριακή, 24/9 nn

Άρσεναλ-Μπράιτον (14:00) nΈβερτον-Μπέρνλι (16:15) nΝιούκαστλ-Λίβερπουλ (18:30)nn