Αθλητισμός

Champions League: Σέντρα στον 1ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης

Champions League: Σέντρα στον 1ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης

Πηγή Φωτογραφίας: Αρχείου

Champions League:  Μετά την ολοκλήρωση του μίνι προ-προκριματικού τουρνουά με νικήτρια τη Βίκινγκουρ Ρέκιαβικ, το Champions League επιστρέφει για τις πρώτες αναμετρήσεις του 1ου προκριματικού γύρου

Μετά την ολοκλήρωση του μίνι προ-προκριματικού τουρνουά με νικήτρια τη Βίκινγκουρ Ρέκιαβικ, το Champions League επιστρέφει για τις πρώτες αναμετρήσεις του 1ου προκριματικού γύρου. Οκτώ συναντήσεις είναι προγραμματισμένες για απόψε  (5/7) και επτά για αύριο (6/7), με τις ρεβάνς να διεξάγονται μία εβδομάδα αργότερα.

 Τα παιχνίδια:

Τρίτη 5 Ιουλίου

19:00 Πιούνικ (Αρμενία)-Κλουζ (Ρουμανία) 20:00 Μάλμε (Σουηδία)- Βίκινγκουρ Ρέκιαβικ (Ισλανδία) 20:45 Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)-Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) 21:00 Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία) 21:00 Μπαλκάνι (Κόσοβο)-Ζαλγκίρις (Λιθουανία) 21:00 Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) 21:30 Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα) 21:45 Σκούπι (Β. Μακεδονία)-Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)

Τετάρτη 6 Ιουλίου

17:00 Τομπόλ (Καζακστάν)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) 19:00 Ελσίνκι (Φινλανδία)-RFS Ρίγα (Λετονία) 19:00 Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Κλακσβίκαρ (Νησιά Φαρόε) 20:30 Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)-Τίρανα (Αλβανία) 21:00 Ζρίνσκι (Βοσνία)-Σερίφ (Μολδαβία) 21:15 Μάριμπορ (Σλοβενία)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) 21:30 Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)

Οι ρεβάνς είναι προγραμματισμένες για τις 12-13 Ιουλίου. Οι νικητές προκρίνονται στον 2ο προκριματικό γύρο (στον οποίο θα μετάσχει και ο Ολυμπιακός), με τα πρώτα παιχνίδια να είναι προγραμματισμένα για τις 19-20 Ιουλίου και τις ρεβάνς για τις 26-27 του ίδιου μήνα. Οι ηττημένοι του 1ου προκριματικού γύρου συνεχίζουν στα προκριματικά του Europa Conference League).

Ξεκινάει ο 1ος προκριματικός γύρος του Europa Conference League

Mε τις πρώτες συναντήσεις ανάμεσα σε Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ατλέτικ Κλαμπ ντ’Εσκάλδες (Ανδόρα) και Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Λάρνε (Β. Ιρλανδία), ανοίγει απ[όψε  (5/7) η «αυλαία» του 1ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League, που περιλαμβάνει 30 αναμετρήσεις.

Το πρόγραμμα συνεχίζεται αύριο Τετάρτη (6/7) με -επίσης- δύο αναμετρήσεις, τις Ιντερ Τουρκού (Φινλανδία)-Ντρίτα (Κόσοβο) και Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ), και ολοκληρώνεται με τις υπόλοιπες 26 την Πέμπτη, τυπική ημέρα της διοργάνωσης.

Τα παιχνίδια:

Τρίτη 5 Ιουλίου

20:00 Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ατλέτικ Κλαμπ ντ΄Εσκάλδες (Ανδόρα) 20:00 Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Λάρνε (Β. Ιρλανδία)

Τετάρτη 6 Ιουλίου

18:00 Ιντερ Τουρκού (Φινλανδία)-Ντρίτα (Κόσοβο) 21:00 Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Πέμπτη 7 Ιουλίου

18:00 Αλασκερτ (Αρμενία)-Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα) 18:00 Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) 19:00 Πανεβέζις (Λιθουανία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία) 19:00 Κουόπιο (Φινλανδία)-Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) 19:00 Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) 19:00 Σαμπουρτάλο (Γεωργία)-Παρτιζάνι (Αλβανία) 19:00 Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)-KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 19:00 Μάγκπις (Γιβραλτάρ)-Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία) 19:00 Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Σεϊναγιόκι (Φινλανδία) 19:30 Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) 20:00 Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία) 20:00 Σφιντούλ Γκεόργκε (Μολδαβία)-Μούρα (Σλοβενία) 20:00 Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) 20:00 Φλοριάνα (Μάλτα)-Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία) 21:00 Λάτσι (Αλβανία)-Ισκρα Ντανίλοβγκραντ (Μαυροβούνιο) 21:00 Γκιλάνι (Κόσοβο)-Λιεπάγια (Λετονία) 21:00 Μπάλα Τάουν (Ουαλία)-Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία) 21:00 Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)- Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) 21:00 Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο) 21:00 Σκεντίγια (Β. Μακεδονία)-Αραράτ Γερεβάν (Αρμενία) 21:00 ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Νιουτάουν (Ουαλία) 21:15 Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)-Ακαντέμια Πάντεφ (Β. Μακεδονία) 21:30 Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Λάπι (Κόσοβο) 21:30 Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία)-Κλίφτονβιλ (Β. Ιρλανδία) 21:45 Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)-Τούζλα Σίτι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 21:45 Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)-Ρίγα (Λετονία)

Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν στις 12 και 14 Ιουλίου. Οι νικητές προκρίνονται στον 2ο προκριματικό γύρο (στον οποίο θα μετάσχουν ο ΠΑΟΚ και ο Αρης), όπου τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα να γίνουν 20/21 και 26/27/28 Ιουλίου.

Γράψτε το σχόλιο σας

Διαβάστε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP ΤΟΥ PAGENEWS PAGENEWS.gr - App Store PAGENEWS.gr - Google Play

Το σχόλιο σας

Loading Comments