Άρης Λαμία: Με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος επικράτησαν οι κίτρινοι με [3-1]

Πηγή Φωτογραφίας: [368434] SUPERLEAGUE 2023-2024 / PLAYOFFS / ΑΡΗΣ - ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (ΡΑΦΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ / EUROKINISSI)

Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης

Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τη Λαμία αλλά πιο εύστοχος στο δεύτερο 45λεπτο όπου κατάφερε να πετύχει τρία γκολ και συγκεκριμένα μέσα σε τέσσερα λεπτά, από το 55 έως το 59′ και μάλιστα με τρεις διαφορετικούς σκόρερ για να φτάσει στη νίκη με 3-1 και να κάνει το δύο στα δύο στα playoffs της Stoiximan Super League.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο τέλος της αναμέτρησης με τον νεαρό Κοντονίκο που πέτυχε το παρθενικό του τέρμα με τη φανέλα της Λαμίας και το χάρηκε παρά την ήττα της ομάδας του.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Φαμπιάνο (79′ Ρόουζ)Μπράμπετς, Εμβοντό (64′ Βερστράτε), Νταρίντα, Γκαρθία (74′ Τζούρασεκ), Σουλεϊμάνοφ (64′ Φετφατζίδης), Ανσαριφάρντ (46′ Σαβέριο), Μορόν

ΛΑΜΙΑ: Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Νούνιες (67′ Τζανδάρης), Σλίβκα (67′ Τόσιτς), Στάνκο (67′ Λέικ), Τσιλούλης, Μαρτίνεθ (67′ Σαντάνα), Μάλτσι (84′ Κοντονίκος).