Superleague: Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-1 – Πρώτη “γκέλα” για τους “ερυθρόλευκους”

Πρώτη απώλεια βαθμών στη Superleague για τον Ολυμπιακό, ο οποίος αν και προηγήθηκε με τον Ένγκελς, είδε την Ξάνθη να τον ισοφαρίζει και ήρθε ισόπαλος με 1-1 στα "Πηγάδια".

Στο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό ο Ένγκελς ήταν αυτός που σκόραρε και έδωσε προβάδισμα στους ερυθρόλευκους μόλις στο 12′.

Ωστόσο, λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 43′ ο Λισγάρας με κεφαλιά ισοφάρισε για την Ξάνθη.

Ο Ολυμπιακός πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φτάσει στο γκολ της νίκης, με τον Ζίβκοβιτς, τον τερματοφύλακα της Ξάνθης, να… κατεβάζει ρολά.