Milan: Ο Οκαφόρ άλωσε το «Ολίμπικο»!

Πηγή Φωτογραφίας: instagram AC Milan,Επεισοδιακό ματς, μιας και οι Ροσονέρι τελείωσαν την αναμέτρηση με οκτώ παίκτες. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Στέφανο Πιόλι βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie A με 56 βαθμούς και κυνηγά τη Γιουβέντους.

Σε ένα άκρως επεισοδιακό παιχνίδι

Την επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε η Μίλαν, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Λάτσιο με 1-0, χάρη στο τέρμα του Νοά Οκαφόρ στο τέλος. Επεισοδιακό ματς, μιας και οι Ροσονέρι τελείωσαν την αναμέτρηση με οκτώ παίκτες. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Στέφανο Πιόλι βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie A με 56 βαθμούς και κυνηγά τη Γιουβέντους.

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 8ο λεπτό πλησίασαν στο γκολ με τον Βεσίνο. Η Μίλαν είχε καλή στιγμή στο τέλος του α’ μέρους με τον Πούλισικ. Στο 57ο λεπτό η ομάδα του Μαουρίσιο Σάρι έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Λούκα Πελεγκρίνι αποβλήθηκε από το ματς με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 58′ η Μίλαν βρήκε δίχτυα με τον Ράφαελ Λεάο, όμως το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η λύτρωση για την ομάδα του Στέφανο Πιόλι ήρθε στο 88ο λεπτό με σκόρερ τον Οκαφόρ. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν Μάρουσιτς και Γκεντουζί.

Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Λάτσιο-Μίλαν 0-1 Ουντινέζε-Σαλερνιτάνα 2/03 Μόντσα-Ρόμα 2/03 Τορίνο-Φιορεντίνα 2/03 Βερόνα-Σασουόλο 3/03

Έμπολι-Κάλιαρι 3/03 Φροζινόνε-Λέτσε 3/03 Αταλάντα-Μπολόνια 3/03 Νάπολι-Γιουβέντους 3/03 Ίντερ-Τζένοα 4/03

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 αγώνες)

Ίντερ 69 Γιουβέντους 57 Μίλαν 56 -27αγ. Μπολόνια 48 Αταλάντα 46 Ρόμα 44 Φιορεντίνα 41 Λάτσιο 40 -27αγ. Νάπολι 40 Τορίνο 36 Μόντσα 36 Τζένοα 33 Έμπολι 25 Λέτσε 24 Ουντινέζε 23 Φροζινόνε 23 Βερόνα 20 Σασουόλο 20 Κάλιαρι 20 Σαλερνιτάνα 13

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη AC Milan (@acmilan)