Η ατάκα του Ουζουνίδη σε ποδοσφαιριστή μετά το ματς με την Ξάνθη

Ο Εβρίτης τεχνικός έστειλε σαφές μήνυμα με... συνοπτικές διαδικασίες στον παίκτη του. Διαβάστε λεπτομέρειες.

Ο Παναθηναϊκός αν και παρουσίασε ένα εντελώς διαφορετικό ”πρόσωπο” στο ματς με την Ξάνθη, δεν κατάφερε να φύγει με το ”διπλό” μένοντας στο ισόπαλο 1-1, μετά το γκολ του Γέντρισεκ που ισοφάρισε εκείνο του Άλτμαν.

Η εξέλιξη του ματς θα μπορούσε να ήταν διαφορετική, αν ο Όσκαρ Χίλιεμαρκ εκμεταλλευόταν τις δύο ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν στα τελευταία λεπτά του ματς, όμως εκείνος τις σπατάλησε.

Οι ευκαιρίες αυτές ίσως αποτελέσουν και το ”κύκνειο άσμα” του στον σύλλογο, καθώς σύμφωνα με τα όσα αναφέρει το ”sportdog.gr”, ο Μαρίνος Ουζουνίδης του είπε στα αποδυτήρια πως πρέπει να βρει ομάδα…

Ο Εβρίτης τεχνικός πήρε οριστική απόφαση για το μέλλον του Χίλιεμαρκ μετά το ματς στα Πηγάδια, ωστόσο στο μυαλό του η λύση αυτή υπήρχε εδώ και λίγο καιρό.