Λουτσέσκου: Τι είπε στους παίκτες του στο ημίχρονο με τα Τρίκαλα

Ο Ρουμάνος τεχνικός αποκάλυψε όσα είπε στους ποδοσφαιριστές του στο ημίχρονο του ματς με τα Τρίκαλα.

Ο ΠΑΟΚ πέρασε ένα άνετο απόγευμα στα Τρίκαλα, επικρατώντας με 5-1 της τοπικής ομάδας, σκορ που ωστόσο διαμορφώθηκε στο δεύτερο μέρος, καθώς στα πρώτα 45 λεπτά τα δεδομένα ήταν διαφορετικά.

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τις δύο ομάδες στο 1-1, καθώς ο ΠΑΟΚ είχε ανοίξει το σκορ και οι γηπεδούχοι απάντησαν λίγο αργότερα, διαμορφώνοντας τα δεδομένα έως την ανάπαυλα.

Στα αποδυτήρια, ήρθε η παρέμβαση του Ραζβάν Λουτσέσκου, ο οποίος αποκάλυψε τι είπε στους ποδοσφαιριστές του ούτως ώστε να αλλάξει η εικόνα τους:

”Σε ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι υπάρχουν καταστάσεις και καταστάσεις. Αυτό που είπα στους παίκτες μου στο ημίχρονο είναι ότι δεν είχαμε καλή επιλογή στην τελική προσπάθεια για να έχουμε μεγαλύτερο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Ξεκινήσαμε καλά με ευκαιρίες, εκτός από το γκολ που βάλαμε. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι οπισθοχωρήσαμε εξαιτίας των χαμένων ευκαιριών. Είχε ένα καλό διάστημα και καλή ψυχολογία η ομάδα των Τρικάλων μετά την ισοφάριση και για αυτό συνέβη αυτό”. είπε ο Ρουμάνος τεχνικός.