Γιαννάκης: ”Αρχίσαμε καλά, αλλά μείναμε από ενέργεια”

Οι δηλώσεις του Παναγιώτη Γιαννάκη μετά την ήττα του Άρη από την Μπεσίκτας.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο κόουτς του Άρη, Παναγιώτης Γιαννάκης, μετά τη λήξη της αναμέτρησης με τη Μπεσίκτας για το Βasketball Champions League:

Ξέραμε ότι ήρθαμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα. Ξεκινήσαμε καλά, ελέγξαμε το παιχνίδι, διαβάσαμε σωστά και στην άμυνα και στην επίθεση, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν η Μπεσίκτας πήρε το προβάδισμα, χάσαμε κάποια ελεύθερα σουτ και έτσι ο αντίπαλος βρήκε τον τρόπο να ξεφύγει και να πάρει διαφορά.

Στα τελευταία 4-5 λεπτά δεν είχαμε την ενέργεια να παλέψουμε, γιατί προερχόμαστε κι από ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Για 25 λεπτά ήμασταν καλοί, αλλά στα τελευταία 15 λεπτά είχαμε σκαμπανεβάσματα και χάσαμε εύκολα. Δεν είναι αυτή η διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες