Οδυσσέας Βλαχοδήμος: Έκανε σοβαρό λάθος και πέναλτι αλλά το διόρθωσε με απόκρουση

Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος έκανε ένα μεγάλο λάθος στο παιχνίδι της Μπενφίκα με την Αρόουκα, αλλά ο ίδιος κατάφερε αμέσως να το διορθώσει, αποτρέποντας ένα γκολ για την ομάδα του.

Με το σκορ στο 1-0 υπέρ της ομάδας του και το χρονόμετρο στο 40ο λεπτό, ο διεθνής Έλληνας τερματοφύλακας έκανε κακό υπολογισμό της φάσης σε δύο περιπτώσεις και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι στην προσπάθειά του. Ο ίδιος ο Βλαχοδήμος όμως, “ύψωσε”… τείχος στο πέναλτι και αποκρούοντας με τα πόδια, κράτησε το μηδέν για την ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο και απέφυγε την ισοφάριση της Μπενφίκα.