Ολυμπιακός Β’: Αφαίρεση πέντε βαθμών από το τρέχον και το επόμενο πρωτάθλημα

Πηγή Φωτογραφίας: EUROKINISSI

Το πειθαρχικό όργανο της Super League 2 αποφάσισε ότι η Athens Kallithea παίρνει το ματς με 3-0 κόντρα στον Ολυμπιακό Β', ενώ η δεύτερη ομάδα των ερυθρολεύκων τιμωρείται με αφαίρεση πέντε βαθμών από το τρέχον και το επόμενο πρωτάθλημα για την αποχώρηση στο ημίχρονο.

Το πρωτοβάθμιο Μονομελές πειθαρχικό όργανο της Super League 2 τιμώρησε με αφαίρεση πέντε βαθμών τον Ολυμπιακό Β’ από το τρέχον και το επόμενο πρωτάθλημα για την αποχώρηση στο ημίχρονο στον αγώνα με την Athens Kallithea, η οποία θα πάρει το πάρει το παιχνίδι με σκορ 3-0. Οι ερυθρόλευκοι δέχτηκαν και την ποινή των  70 χιλιάδων ευρώ.

Να θυμίσουμε ότι η ομάδα του Ολυμπιακού είχε αποχωρήσει από τον αγώνα με σκοπό να διαμαρτυρηθεί για την διαιτησία, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι λίγο μετά η ΚΕΔ εξέδωσε ανακοίνωση στην οποία επισήμανε ότι οι διαιτητές ζήτησαν συγγνώμη και τιμωρήθηκαν.