Ασταμάτητος ο Αντετοκούνμπο πήρε την τιτανομαχία με τον Ντόνσιτς!

Πηγή Φωτογραφίας: instagram giannis_an34, Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο μεγάλος νικητής στην μάχη με τον Λούκα Ντόντσιτς, αφού με διαστημική εμφάνιση (48 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε 40 λεπτά συμμετοχής) οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Μάβερικς μέσα στο Ντάλας με 129-117.

Στους 48 πόντους σταμάτησε ο σταρ των «ελαφιών», που επέστρεψαν από το -25

Ο Σλοβένος σούπερ σταρ πάλεψε με 40 πόντους, 9 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 42 λεπτά συμμετοχής, όμως στο τέλος έφυγε ηττημένος, παρόλο που η ομάδα του βρέθηκε να προηγείται ακόμη και με 25 πόντους (45-20).

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και ο Ντάμιαν Λίλαρντ το πήραν πάνω τους και κατάφεραν να βάλουν την ομάδα τους στο παιχνίδι, μειώνοντας τη διαφορά τους στους πέντε πόντους (65-60).

Η μεγάλη αντεπίθεση των Μπακς συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τα «Ελάφια» να κλείνουν το τρίτο δωδεκάλεπτο προηγούμενα με 92-93, με τους φιλοξενούμενους να πατούν… γκάζι στη τέταρτη περίοδο φτάνοντας σε ένα μεγάλο διπλό.

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ αποδείχτηκε άξιος συμπαραστάτης του Γιάννη Αντετοκούνμπο, καθώς ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 30 πόντους, 3 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 44-20, 65-60, 92-93, 117-129